Zámek Tvoršovice

Tvoršovice, 256 01, Bystřice, Tel.: +420 317 784 044, gcko@gcko.cz
Bystřice/Památky - Bystřice


Popis místa
První zmínka o tvrzi je z roku 1380, kdy se zde připomíná vladyka Ješek z Tvoršovic a v roce 1701 byla tvrz přestavěna Petrem Radeckým z Radče na barokní zámek. Roku 1868 kupují budovu manželé Jan a Marie Schebkovi. Za Schebků byl zámek upraven v pohodlné venkovské novorenesanční sídlo jak jej známe dnes. Roku 1948 byl po znárodnění v zámku umístěn domov důchodců. Dnes je zde hotel a golfová klubovna, neboť se stal součástí golfového areálu Golf Resort Konopiště.

Tvoršovice, 256 01, Bystřice
Telefon: +420 317 784 044
E-mail: gcko@gcko.cz
Web: http://www.golf-konopiste.cz

Naplánovat trasu

V okolí je možné navštívit Zámek Konopiště nebo Zámek Jemniště.

Barokní zámek, který se dochoval dosud, postavil po roce 1701 Petr Radecký z Radče. V roce 1765 zámek a tvoršovický statek prodává Václav Leopold Radecký pražskému mlynáři Náhlovskému. Po něm se zde střídají majitelé v rychlém sledu, až zámek roku 1868 kupují manželé Jan a Marie Schebkovi.

Za Schebků byl zámek upraven na pohodlné novorenesanční venkovské sídlo, jak jej známe dnes. V těsné blízkosti zámku Schebkové vybudovali anglický park a v jeho okolí ovocné sady.

Posledním vlastníkem zámku před zestátněním byl Cyril Bartoň - Dobenín, který jej zdědil v roce 1947. O rok později mu byl zámek zestátněn a byl v něm umístěn domov důchodců. Rodině Bartoňových byl zámek restitučně navrácen v devadesátých letech 20. století.

V současné době spravuje zámek společnosti Golf Konopiště a. s. Od roku 1997 společnost zámek  i celý areál postupně opravuje.

V zámku je dnes restaurace, hotel a také prostory dvora jsou využívány komerčně pro potřeby provozu golfového hřiště.

Zámek je situován v golfovém areálu. Exteriéry jsou volně přístupné.Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz