Kdo jsme?Kultura.cz je webový portál, který se snaží svým uživatelům přinášet aktuální a ucelené informace ze světa kultury, a to zejména v České republice, ale i v zahraničí. Svým uživatelům nabízíme přehled aktuálních kulturních akcí ze všech koutů naší krásné země. Snažíme se neprezentovat pouze známé a velké akce, ale obohatit naše uživatele i o méně známé, ale stále kvalitní kulturní zážitky.

Kromě samotných akcí na portálu naleznete i ucelenou databázi kulturních míst v naší zemi (hrady, zámky, rozhledny, hudební kluby, divadla, muzea, CHKO a spousty dalších) a encyklopedii kulturních osobností, událostí i pojmů.

Naším cílem je, abyste při hledání informací z kulturního světa již nemuseli navštívit deset různých webů, ale vše nalezli přehledně na jednom místě – na portálu Kultura.cz.

Vzhledem k tomu, že kulturní prostředí je v Čechách velmi rozmanité, doufáme, že se i Vy, naši uživatelé, aktivně zapojíte a budete nám přinášet novinky a aktuální informace z oblasti kultury nebo se sami stanete správci některého z profilů.

Historie

Projekt Kultura.cz se začal formovat na konci roku 2012, kdy vznikaly první nápady a vize. Na začátku roku 2013 se myšlenky, plány a nápady začaly zhmotňovat na papíře a v březnu 2013 byl již první nástřel projektové dokumentace zaslán v rámci výběrového řízení na šikovné vývojáře, z nichž jako vítěz vzešla společnost Sherwood.

O 527 dnů, 37 probdělých nocí, 29 pracovních víkendů, 2 ztracené přítelkyně a 1 hospitalizaci v Bohnicích později byl s hrdostí 13.8.2014 spuštěn portál Kultura.cz v beta verzi pro běžné uživatele.

Cesta ke spuštění byla dlouhá a klikatá a pouze díky společnému úsílí všech členů týmu Kultura.cz se podařilo i přes veškeré potíže, které nás na cestě potkaly, dojít až ke spuštění takto masivního portálu.

Kultura.cz je webový portál, který se snaží svým uživatelům přinášet aktuální a ucelené informace ze světa kultury, zejména v České republice, ale i v zahraničí. Svým uživatelům nabízíme přehled aktuálních kulturních akcí ze všech koutů naší krásné země. Snažíme se neprezentovat pouze známé a velké akce, ale obohatit naše uživatele i o méně známé, ale stále kvalitní kulturní zážitky.
společnému úsílí všech členů týmu

Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz