Zámek TrpístyPopis místa
Současný barokní zámek stojí na místě středověké tvrze pánů z Gutštejna. Roku 1729 ho zde postavil významný plzeňský architekt Jakub Auguston pro hrabata ze Sinzendorfu. V dnešní době je zámek v soukromém vlastnictví a veřejnosti je nepřístupný.

349 01, Trpísty
Telefon: Nevyplněno
E-mail:
Web: http://www.trpisty.cz

Naplánovat trasu

Hlavní fasáda, která je podepřená jónskými sloupy a portálem vyobrazujícím dvojici atlantů, nese balkon směřující do parku. Ten je uspořádán terasovitě a svažuje se k Úterskému potoku. K zámku přiléhá zahrada provedená v anglickém stylu konce 19. století, ve které roste velká řada vzácných stromů.

Na původním místě dnešního zámku stávala středověká tvrz pánů z Gutštejna. Datuje se tak do r. 1251, kdy máme první písemné zmínky o obci. Dalšími majiteli panství byli Markvartové z Hrádku a od r. 1617 páni ze Švamberka.

Roku 1729 postavil významný plzeňský architekt Jakub Auguston pro hrabata ze Sinzendorfu nynější barkoní zámek. Roku 1744 vyzdobil interiér freskami V. Schmidt z Plané.

Zámek je běžně nepřístupný. Individuální prohlídku je možno uskutečnit po vzájemné dohodě.Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz