Zámek Šilheřovice

Zámecká, 747 15, Šilheřovice, Tel.: +420 599 500 100, info@zameksilherovice.cz
Šilheřovice/Památky - Šilheřovice


Popis místa
Novobarokní zámek v Šilheřovicích nedaleko Ostravy patřil do roku 1945 Rostchildům. Zajímavostí je jeho využití v době před rokem 1989. Během let komunistické totality v něm bylo hornické učiliště a později hotelová škola. Dnes je v soukromých rukou a bývá příležitostně přístupný. Zámecký park nabízí kromě vzácných stromů také osmnáctijamkové golfové hřiště, které je největší v ČR.

Zámecká, 747 15, Šilheřovice
Telefon: +420 599 500 100
E-mail: info@zameksilherovice.cz
Web: http://www.zameksilherovice.cz

Naplánovat trasu

Původní renesanční tvrz, která se na místě současného zámku nacházela, nahradil v 18. století klasicistní zámek. Ten byl později přestavěn novobarokně. Od roku 1844 až do roku 1945 byla tato stavba i s celým panstvím v majetku rodiny Rotschildů. Po roce 1945 byl v zámku nejprve domov mládeže a později hornické učiliště a hotelová škola.

Zámek nebyl veřejnosti přístupný až do roku 2008, tehdy se však dostal do soukromých rukou a dnes je v rámci komerčních akcí, prezentací, rautů nebo plesů již částečně přístupný.

V parku lze navštívit původní lovecký zámeček, který dnes slouží jako restaurace. Celý park je také osázen vzácnými dřevinami a jeho součástí je i nejrozsáhlejší golfové hřiště v České republice, které nabízí 18 jamek.

V současné době je zámek částečně přístupný veřejnosti pro konání komerčních akcí, hostin, svateb, recepcí, plesů. Exteriéry jsou volně přístupné.Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz