Zámek Horní Police

9. května, 471 06, Horní Police, Tel.: +420 608 405 106, zamek-hornipolice@websnadno.cz
Horní Police/Památky - Horní Police


Popis místa
Zámek Horní Police je barokní stavbou z konce 17. století, přičemž postaven byl na místě původního premonstrátského kláštera. Objekt v 50. letech využívala místní JZD jako hospodářskou a správní budovu. Po roce 1991 zámek prošel rekonstrukcí a část prostor byla upravena jako galerie.

9. května, 471 06, Horní Police
Telefon: +420 608 405 106
E-mail: zamek-hornipolice@websnadno.cz
Web: http://www.zamek-hornipolice.websnadno.cz/

Naplánovat trasu

Od roku 2010 je v prostorách zámku umístěna výstava papírových modelů památek České republiky a malá interaktivní expozice pro děti.

První písemná zmínka o obci Horní Police pochází ze 13. století, kdy je uváděn místní premonstrátský klášter. V 17. století zde byl vystavěn barokní kostel.

Samotný zámek vznikl na místě starého panského domu. Původně se jednalo o jednopatrovou stavbu, později byla ještě o jedno patro rozšířena, o což se zasadila tehdejší majitelka Anna Marie Františka Toskánská.

Současně byl zámek rozšířen o pivovar s dobře zachovalými sklepy. Po vzniku první republiky se zámek stal majetkem Státních lesů, později byl využíván jako mlékárna a škola.

Od roku 1949 byly jeho prostory přetvořeny na JZD, které zde sídlilo až do roku 1991. Poté se objekt stal majetkem obce a v současnosti probíhají práce na znovuoživení zámeckých prostor.

Zámek je přístupný příležitostně. Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz