Starý zámek v Golčově Jeníkově

5. května, 582 82, Golčův Jeníkov
Golčův Jeníkov/Památky - Golčův Jeníkov


Popis místa
Starý zámek stojí nedaleko nového zámku a tvrze v Golčově Jeníkově. Je to jedna z částí zámeckého komplexu, který byl vybudován v letech 1834-1836. Budova zpočátku sloužila jako správní centrum panství, když její úlohu roku 1828 převzal Nový zámek, byl Starý zámek přeměněn na byty. Dnes je v jeho prostorách umístěna Restaurace Na zámku. Zámek je chráněn jako kulturní památka České republiky.

5. května, 582 82, Golčův Jeníkov
Telefon: Nevyplněno
E-mail: Nevyplněno
Web: Nevyplněno

Naplánovat trasu

Interiér zámku je přístupný pouze v rámci návštěvy místní restaurace.

Nedaleko najdete také momentálně rekonstruovaný Nový zámek.

V roce 1766 zakoupili panství Golčův Jeníkov Krakovští z Kolovrat.

V letech 1774-1775 nechal Leopold Krakovský ve městě postavit budovu starého zámku. Jeho prvotní úlohu bylo poskytnutí zázemí pro správu panství a tuto funkci vykonával do roku 1828, kdy ji převzal nový zámek. Starý zámek byl posléze přeměněn na byty.

V roce 1830 se majitelkou stala hraběnka Terezie z Trautmannsdorfu. Ta v letech 1834-1836 nechala budovu zámku zbořit a na jeho místě vystavět nový objekt, který sloužil jako pivovar. Zároveň došlo ke zmizení posledních stop po zábělčické tvrzi.

V současnosti se v prostorách Starého zámku nachází restaurace. Exteriéry zámku jsou volně přístupné.Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz