Zámek Budkov

Budkov, 675 42, Budkov, Tel.: +420 568 443 122, domov@ddbudkov.cz
Budkov/Památky - Budkov


Popis místa
Zámek Budkov stojí v obci Budkov v okrese Třebíč, asi 11 km na západ od Moravských Budějovic. Je chráněn jako kulturní památka České republiky. Nejnápadnějším prvkem zámku je vstupní věž s hodinami, pozůstatek vodní tvrze, která spolu s patrovou pětikřídlou budovou uzavírá nepravidelné nádvoří s arkádami a toskánským sloupovím. Kromě vodní zahrady a anglického parku o rozloze 3,3 ha se u zámku nachází také kostel sv. Martina.

Budkov, 675 42, Budkov
Telefon: +420 568 443 122
E-mail: domov@ddbudkov.cz
Web: Nevyplněno

Naplánovat trasu

První zmínka o obci Budkově se uvádí v roce 1353 ve spojitostí se založením tvrze s pánem Janem z Budkova. Zámek je vystavěn v renesančním slohu v 16. století. Výsledkem renesanční přestavby bylo pět jednopatrových křídel kolem nepravidelného nádvoří obklopeného arkádami s toskánským sloupovím v obou podlažích.  Do barokního slohu přestavěl zámek František Karel Berchtold. I v barokní úpravě byl zachován ráz renesančního zámku. Rod Berchtoldů měl panství v držení po celé 18. a 19. století.

V zámku je umístěn dětský domov a není tedy veřejnosti přístupný. Exteriéry zámku jsou přístupné.Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz