Prohlídka zámku


Je nám to líto...

Omlouváme se, bohužel pro tuto akci
momentálně nenamáme žádné volné termíny.

Zobrazit jiné akce


Součástí zámku je rozlehlý obdélný komplex z drtivé většiny dvoupatrových budov, které mají v nádvoří na východě i na západě arkády. Objektu dominuje hranolová pětipatrová schodišťová věž na jižní straně. Na jihu se rozprostírá zámecký park. V interiérech zámku se dochovaly tři velké sály s bohatou štukovou výzdobou a nástěnnými malbami. Jsou zde k vidění i části původního vybavení zámku a mimo jiné i zcela zachovaná a neporušená zámecká kaple z 18. století. Součástí prohlídky je i výstup na věž.


Goticko – renesanční zámek patří k nejvýznamnějším a nejvzácnějším (v tomto stavebním stylu) v kraji Vysočina a dle odborníků v celé ČR. Z těchto i jiných důvodů přistoupila obec Police jako vlastník památky k celkové obnově.

Prohlídka zámku trvá přibližně 45 minut, začíná každou hodinu od 9 hodin a poslední prohlídka je v 16 hodin. Součástí prohlídky je i vstup na věž.

U hlavního vchodu do zámku je Návštěvnické centrum, kde si zájemci mohou koupit suvenýry, pohlednice, turistické známky a malé občestvení. V NC mohou využít i PC, který je připojen k síti internetu. Pro cyklisty je možnost uzamknutí kol, případně půjčení nářadí pro drobné opravy.

  Otvírací dny Čas Doba Prohlídky Poslední prohlídka
Červenec Út-Ne 9-17 45 minut 16:00
Srpen Út-Ne 9-17 45 minut 16:00

Fotografie a videa

Zámek Police

zamek-police1.jpg
Zámek Police byl postaven na místě bývalé tvrze v 16. století, ale nejstarší zmínka o zdejším sídle pochází již z roku 1358. Goticko – renesanční zámeček patří k nejvýznamnějším a nejvzácnějším (v tomto stavebním stylu) v kraji Vysočina! Zámek v Polici je přístupný pouze letních měsících a to v návštěvních hodinách.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz