Všechny zámecké okruhy (I.+ II.+ III.)


Je nám to líto...

Omlouváme se, bohužel pro tuto akci
momentálně nenamáme žádné volné termíny.

Zobrazit jiné akce


V průběhu I. a II. okruhu se návštěvníci seznámí s vybavením šlechtických sídel včetně uměleckohistorických sbírek z období 16. až 20. století. Nejvýraznější zastoupení zde mají sbírky a nábytek posledních majitelů zámku, kterými byli Larisch-Mönnichové. Významně je zde zastoupena i ukázka měšťanského bydlení 19. století nacházející se v Lottyhausu. III. okruh představuje ukázku českého výtvarného umění významných českých umělců 19. století ze sbírky Národní galerie Praha.


Při prohlídce zámeckých interiérů hlavní budovy zámku Fryštát upoutá iluzivní klasicistní výzdoba stěn a stropů, která navozuje atmosféru antického Řecka a Říma. Jednotlivé místnosti nesou název podle jejich hlavní charakteristiky či určení, jako například Hudební salon, Růžový salonek, Malá pracovna, Orientální salonek, Dámský budoár, Zámecká jídelna, Modrý salonek, Renesanční sál apod. V salonech se nachází zajímavý soubor barokních rytin s loveckými motivy. K vidění je zde vídeňský a míšeňský porcelán včetně porcelánových výrobků jiných proveniencí. Vzácná malířská díla jsou doplněna významnými rodovými portréty rodiny Larisch-Mönnichů.

Význam tohoto bohatého šlechtického rodu dokládá i zlatá medaile rakouského císaře Ferdinanda I. věnovaná znamenitému průmyslníkovi Jindřichovi Larisch-Mönnichovi při příležitosti konání Světové výstavy ve Vídni. Karvinský zámek se může pochlubit i znamenitým souborem ručně vázaných koberců francouzské výroby z 18. století. Zvlášť cenný je však knižný fond bývalé zámecké knihovny Solca. Expozice je pro zpestření doplněna dobovými oděvními doplňky.

III. okruh představuje ukázku českého výtvarného umění významných českých umělců 19. století ze sbírky Národní galerie Praha. Nechybí zde díla tak slavných českých jmen jako je Mikoláš Aleš, Václav Brožík, Jaroslav Čermák, Antonín Chittussi, Antonín Machek, Antonín a Josef Mánesovi, Luděk Marold, Julius Mařák, Karel Purkyně, František Ženíšek, Jakub Schikaneder, Antoním Slavíček a další. Určitě stojí zato tuto krásnou expozici navštívit.

  Otvírací dny Čas Doba prohlídky Poslední prohlídka
Duben - Říjen Út - Ne 10:00 - 17:00 cca 150 minut 16:00
Listopad - Březen So + Ne 10:00 - 16:00 cca 150 minut 15:00
Zavřeno:    pondělí, první sobota v měsíci (svatební obřady) do 14,30 hodin

 Zámek Fryštát

frystat.jpg
Ač se v posledních desetiletích zapsala Karviná do širokého povědomí jako důlní město, najdete zde nejen krásný zámecký park, ale hlavně zámek Fryštát s velmi zajímavou historií. Návštěvu tohoto bílého empírového skvostu byste tak při svých cestách za poznáním a zábavou určitě neměli opomenout. K prohlédnutí je zde také k zámku přiléhající anglický park s letním kinem.
Mapa - Zámek Fryštát

Masarykovo nám., 733 01, Fryštát

Telefon: +420 596 318 382
E-mail: zamek-frystat@karvina.cz
Web: http://www.zamek-frystat.cz

Více o místě konání


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz