Zámecká expozice + muzejní expozice historie města


Je nám to líto...

Omlouváme se, bohužel pro tuto akci
momentálně nenamáme žádné volné termíny.

Zobrazit jiné akce


Prohlídkový okruh s názvem Život v biedermeieru byl zpřístupněn v roce 2012. Poprvé ve své historii zámek představuje původní obytné prostory s restaurovaným biedermeierovým nábytkem, obrazy a dalšími doplňky života tehdejší doby. Dále naštívíte v přízemí zámku umístěnou stálou muzejní expozici města Kostelec nad Orlicí. Uvidíte model středověkého osídlení města – hrazeného kostela, faksimile kosteleckého kancionálu, písemné doklady cechů, živností, spolků, drobné archeologické exponáty, fotografie, mapky a další. Část expozice je věnována dílu kosteleckého rodáka, akademického sochaře a medailéra Zdeňka Kolářského.


Do zámecké expozice je bezbariérový přístup.
Doporučujeme návštěvu osoby na vozíku domluvit předem s obsluhou pokladny (tel.: +420 731 326 423, během provozních hodin pokladny od 9 od 17 hodin).

Prohlídky se konají každou hodinu. Během měsíců červenec a srpen každou půlhodinu, případně hodinu (podle počtu návštěvníků).

Doba prohlídky je cca 45 minut.

  Otvírací dny Čas
Duben, Říjen So + Ne 9:00 - 17:00
Květen - Září Út - Ne 9:00 - 17:00

Ve státní svátky je zámek otevřen.

V době konání svatebních obřadů je provoz zámku omezen.Nový zámek Kostelec nad Orlicí

zamek-kostelec-no1-1.jpg
Kolem roku 1830 nechal hrabě Josef Kinský postavit tzv. Nový zámek v překrásném empírovém slohu, a ten se společně s rozlehlým anglickým parkem stal symbolem a chloubou Kostelce. Stojí jen 1 km do častolovického zámku, hned vedle silnice č. 11. V současné době je pro návštěvníky otevřena nová zámecká expozice Život v biedermeieru umístěná ve zvýšeném přízemí a Galerie Kinský v 1. poschodí zámku, kde probíhají po celou sezonu zajímavé výstavy.
 Nový zámek také poskytl prostory městu Kostelec nad Orlicí pro dosud chybějící ucelenou muzejní expozici dokládající dávnou minulost a vývoj společenského a kulturního života města a jeho okolí.
Mapa - Nový zámek Kostelec nad Orlicí

Komenského, 517 41, Kostelec nad Orlicí

Telefon: +420 494 323 271
E-mail: info@zamekkostelecno.cz
Web: http://www.zamekkostelecno.cz

Více o místě konání


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz