Zámecké interiéry + hodovní sál a Lokšanská knihovna


Je nám to líto...

Omlouváme se, bohužel pro tuto akci
momentálně nenamáme žádné volné termíny.

Zobrazit jiné akce


Zahrnuje prohlídkový okruh zámecké interiéry, velkou hodovní síň a nejstarší zámeckou knihovnu v našich zemích, knihovnu Lokšanskou.


Velká hodovní síň - vznikla za Lokšanů v letech 1548 - 1551, v roce 1858 za Hanuše z Kolovrat byla upravena na tzv. rytířský sál, který patří k nejreprezentativnějším místnostem zámku. Typicky kus renesančního nábytku - kredenc, slouží k vystavování umělecky provedeného nádobí z majoliky, cínu nebo skla. Na stěnách jsou portréty členů rodu Kolovratů a Jeníšků z Újezda. Majolikový reliéf Madona s dítětem, zavěšený nade dveřmi, je mimořádně cenná italská práce z poloviny 15. století, připisovaná Lucca della Robiovi.

Lokšanská knihovna - je nejstarší zámeckou knihovnou v našich zemích, která se dochovala v původní podobě z roku 1558, což dokumentuje datace v malované edikule nade dveřmi. Místnost má renesanční pestře malovaný trámový strop. Malba s rozmanitou ornamentikou a lokšanskými erby pokrývá stěny a vytváří také dekorativní výzdobu původních skříní.

  Otvírací dny Čas Doba prohlídky
Duben - Květen Út - Ne 9:00 - 16:00 70 minut
Červen - Srpen Út - Ne 9:00 - 17:00 70 minut
Září - Říjen Út - Ne 9:00 - 16:00 70 minut

Fotografie a videa

Státní zámek Březnice

zamek-breznice-1.jpg
Půdorys zámku Březnice ze 16. století prozrazuje, že byl postaven na místě původní gotické tvrze. Ta patřila do poloviny 13. století staročeskému rodu Buziců. Historií objektu provází dva návštěvní okruhy, které vedou od gotiky přes renesanci až po biedermeier. Zámek není daleko od Příbrami nebo od přehrady Orlík na Vltavě.
Mapa - Státní zámek Březnice

Zámecký obvod, 262 72, Březnice

Telefon: +420 318 682 179
E-mail: breznice@stc.npu.cz
Web: http://www.zamek-breznice.cz

Více o místě konání


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz