Obytné místnosti posledních majitelů zámku


Je nám to líto...

Omlouváme se, bohužel pro tuto akci
momentálně nenamáme žádné volné termíny.

Zobrazit jiné akce


Místnosti prvního patra severní zámecké části jsou nazývány Pokoje posledních majitelů zámku Podstatských z Lichtenštejna. Od roku 1994 byla tato prohlídková trasa zpřístupněna veřejnosti.


Vzhled těchto salónů a části jejich výbavy patří především ke konci 19. století a začátku 20 století. Setkáváme se tu ale i s jednotlivými kusy renesančního a barokního inventáře. Některé exponáty, například části historické zbroje, patří zřejmě ještě do období 16. století.

Rozsahem i kvalitou je pak v pokojích Podstatských zcela mimořádnou kolekcí soubor delfské fajánse. Vyráběla se na území dnešního Holandska zvláště ve druhé polovině 17. století, ale i v dobách pozdějších. Obdobné výrobky posléze vznikaly i ve Francii a Německu. Částí dalších historických sbírek těchto salónů je i soubor cínového nádobí, kameninových holeb, orientální keramiky a jemného evropského porcelánu.

Z obrazové výzdoby Pokojů Podstatských patří k nejpozoruhodnějším dílům slavatovské podobizny z barokního období a další biedermeierové rodinné portréty od Josefa Weidnera. Stěny těchto salónů dekorují i romantické krajinomalby a obrazy se zvířecí tématikou.

Součástí prohlídky těchto salónů je i prostor zámecké knihovny obsahující přes osm tisíc svazků i prohlídka hraběcích koupelen, šatna se sbírkou historických oděvů a doplňků. Setkáváme se zde i s výrobky z keramiky konce 19. století, které byly tvorbou telčské keramické dílny.

  Otvírací dny Čas Doba prohlídky
Duben, Říjen
Út - Pá 10:00 - 16:00 cca 40 minut
Květen, Červen, Září
Út - Pá 10:00 - 17:00 cca 40 minut
Červenec, Srpen
Út - Pá 9:00 - 18:00 cca 40 minut

 Státní zámek Telč

Telc45.jpg
Zámek v Telči patří mezi poklady moravské renesanční architektury. Díky citlivému přístupu majitelů k dědictví se ve velmi dobrém stavu dochovaly původní zámecké interiéry, které jsou klasickým příkladem vlivu italského umění na našem území. Zámek Telč je součástí světového kulturního dědictví UNESCO.
Mapa - Státní zámek Telč

Náměstí Zachariáše z Hradce, 588 56, Telč

Telefon: +420 567 243 821
E-mail: info@zamek-telc.cz
Web: http://www.zamek-telc.eu

Více o místě konání


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz