Zámecká expozice


Je nám to líto...

Omlouváme se, bohužel pro tuto akci
momentálně nenamáme žádné volné termíny.

Zobrazit jiné akce


V sálech nejstarší části zámku v tzv. Starém paláci z 13.století jsou zpřístupněny dvě stále muzejní expozice: Příroda Bruntálska a Řemeslo má zlaté dno - řemesla a živnosti bruntálského regionu. Další původně hospodářské prostory (kuchyň, komory, sklady, konírna) v přízemí zámku jsou využívány jako výstavní sály, kde jsou instalovány krátkodobé výstavy z vlastních sbírek muzea i sbírek jiných subjektů.


Z průjezdu hlavního vchodu zámku je přístupná vstupní historická expozice a prodejna upomínkových předmětů a literatury.

Zámek obklopuje rozsáhlý park s objektem salla tereny, zbytky městských hradeb s baštami a jezírkem. Reprezentační sály zámecké expozice jsou využívány ke konání koncertů, divadelních představení, svatebních obřadů a jiných kulturních a společenských počinů; další kulturní a společenské akce jsou pořádány i na zámeckém nádvoří a v parku.

  Otvírací dny Čas
Říjen - Duben Út - Ne 9:00 - 16:00
Květen - Září Po - Ne 9:00 - 17:00

Fotografie a videa

Zámek Bruntál

zamek-bruntal-4.jpg
Původní pozdně gotický hrad v Bruntále byl v průběhu 16. a 17. století přestavěn na honosný reprezentační zámek pánů z Vrbna. Na zámku lze zhlédnout cenný mobiliář původních interiérů, rozsáhlou obrazovou sbírku, zbrojnici a knihovnu. Dnes je zámek sídlem regionálního muzea a místem konání rozmanitých kulturních a společenských akcí.
Mapa - Zámek Bruntál

Zámecké náměstí, 792 01, Bruntál

Telefon: +420 554 717 947
E-mail: zamek@mubr.cz
Web: http://www.mubr.cz/zamek

Více o místě konání


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz