Klub Lávka

Novotného lávka, 110 00, Praha 1, Tel.: +420 221 082 288, lavka@lavka.cz
Praha 1/Kluby - Praha 1
Klub Lávka

klub-lavka-1.jpg
Praví se, že klub s nejhezčím výhledem v Praze založil v roce 1991 s pomocí svých známých potomek jednoho mezinárodně známého skladatele a dirigenta. Dostal podmínku, že pokud nebude alespoň jeden rok někde pracovat, bude vyděděn. Dnes patří klub mezi přední rave scény. Faktem je, že Klub Lávka se na pražské klubové scéně dlouhodobě drží na předních příčkách v oblíbenosti. Divadlo disponuje menším jevištěm obklopeným skládacími židlemi. Nečekejte tedy klasickou velikou divadelní scénu, ale spíše komorní sál. Tomu jsou uzpůsobeny i divadelní hry, které se zde hrají. V případě divadla Jiřího Duška se jedná prakticky o "one man show". I ostatní divadelní soubory, které zde hostují, musí svou divadelní scénu přizpůsobit těmto podmínkám.
Mapa - Klub Lávka

Novotného lávka, 110 00, Praha 1

Telefon: +420 221 082 288
E-mail: lavka@lavka.cz
Web: www.lavka.cz


Divadlo Lávka se nachází ve stejnojmenném klubu nedaleko Karlova mostu. Právě zde se konají divadelní vystoupení Jiřího Duška, herce a improvizátora v jedné osobě. Jeho představení jsou založena na interakci s divákem a improvizaci. V repertoáru se však objevují i hry klasické.

Divadlo Lávka není divadlem v pravém slova smyslu, spíše by se dalo říci, že se jedná o volnou scénu, kde se střídá několik souborů a umělců. Mezi nimi například divadlo Jaroslava Duška. Ačkoliv je Lávka známa především díky svému klubovému životu, divadlo je vítaným zpestřením pro ty, kteří naopak klubové scéně přespříliš neholdují. S tak nabitým programem, který Lávka má, není problém spojit divadlo a klubovou událost do jediného celku.

Od středy do nedělního rána běží v klubu Lávka párty v propojených prostorách se šesti bary i pódiem pod širým nebem. Hrají tu ti nejlepší DJs, kterým je zde k dispozici kvalitní zvukový aparát. Klub disponuje spoustou místa k sezení i tanci. Náladu podporují profesionální tanečnice. Přispěje k ní také bohatý sortiment drinků. Na programu je tu Hip hop, R&B, Dancehall aj. Hrávají tu třeba PSH, Orion, Vladimir 518. Každou sobotu je tu 80's & 90's River Party, během které odplouvá z letní terasy půlnoční parník. Divadlo disponuje 150 místy. Často se zde konají firemní akce, plesy, svatební hostiny, křty knih či CD, tiskové konference apod.

Repertoár divadla Lávka

  • Martha a Tena Elefteriadu
  • Škola Malého stromu, Forrest Carter
  • Pátá Dohoda, Jaroslav Dušek
  • Čtyři dohody – kniha moudrosti starých Toltéků, Jaroslav Dušek
  • Vánoční andělé v mém srdciHlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz