Státní hrad Buchlov - Dětský okruh D - "S pastelkami po hradu Buchlov"


Je nám to líto...

Omlouváme se, bohužel pro tuto akci
momentálně nenamáme žádné volné termíny.

Zobrazit jiné akce


Cílem dětského prohlídkového okruhu na hradě Buchlově je zaujmout naše nejmenší návštěvníky a pěstovat v nich – pro ně přirozeným způsobem – vztah k historii a památkám vůbec.Děti během prohlídky projdou celkem 22 zastaveními od "lípy nevinny", přes černou kuchyni, hradní studnu, zbrojnici či barokní ložnici a sbírky Berchtoldů, až po místnost s mumií či vyhlídkovou věž.


Z výkladu průvodce jsou vypuštěny téměř všechny letopočty a další pro děti nezajímavá data, o to více uslyší informací o životě na hradě samotném a o legendách, které se k hradu vážou.  Dětem podává výklad školený průvodce v historickém kostýmu.
 
Prohlídka je vhodná pro děti od první do páté třídy.

Součástí vstupenky k dětské prohlídce je sešitkový průvodce "S pastelkami po hradu Buchlov“, drobná publikace doplněná malými pastelkami. Tento dětský průvodce obsahuje portréty osobností, erby – určené k vymalování, bludiště, spojovačky, hádanky, poutavé ilustrace a přehledné popisky. Je zde i prostor pro vytvoření osobní vazby k památce – dítě si může do průvodce vlepit vstupenku jako důkaz „dobytí“ hradu, zapsat své poznámky o účastnících výletu a opatřit „dokument“ hradním razítkem.

  Otvírací dny Čas Doba prohlídky
Duben So, Ne 9-15 60 minut
Květen Út-Ne 9-16 60 minut
Červen Út-Ne 9-16 60 minut
Červenec Po-Ne 9-17 60 minut
Srpen Po-Ne 9-17 60 minut
Září Út-Ne 9-16 60 minut
Říjen So, Ne 9-15 60 minut


Státní hrad Buchlov

buchlovposter.jpg
Hrad Buchlov se nachází na vysokém kopci severozápadně od obce Buchlovice, která leží nedaleko Uherského Hradiště. Již zdálky viditelný a  majestátní hrad patří k nejzachovalejším hradům u nás a tvoří významný kulturní symbol Slovácka. Od svého založení ve 13. století sloužil hlavně jako významný strategický bod, ale byl také správním a hospodářským střediskem. K této správě náležela i královská soudní pravomoc, tzv. lovecké právo. V roce 1511 hrad Buchlov pozbyl oficiálního statutu královského hradu, do svého vlastnictví jej získal Arkleb z Boskovic.
Mapa - Státní hrad Buchlov

Polesí, 687 08, Buchlovice

Telefon: +420 725 377 374
E-mail: hrad@hrad-buchlov.cz
Web: http://www.hrad-buchlov.cz

Více o místě konání


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz