Prohlídka zříceniny


Je nám to líto...

Omlouváme se, bohužel pro tuto akci
momentálně nenamáme žádné volné termíny.

Zobrazit jiné akce


Prohlídka zříceniny hradu s průvodcem - Lichnice či Lichtenburk je zřícenina hradu v Železných horách, nacházející se na skalnatém návrší v nadmořské výšce 480 m n.m. nad městem Třemošnice, vzdušnou čarou 15 km jihozápadně od města Chrudim. Lichnice leží při hranici Národní přírodní rezervace Lichnice - Kaňkovy hory a je součástí CHKO Železné hory. Postaven byl rodem Ronovců a to buď Jindřichem ze Žitavy nebo jeho synem Smilem, který se zval právě podle hradu Lichtenburk.


průvodkyně hradu Lichnice shrnuje:

"Jsem přesvědčena, že budou zajímat širší veřejnost, která vnímá tuto zříceninu nejen jako významný turistický bod v Železných horách, ale také za lokalitu, v níž se uskutečňují kulturně-historické akce, např. vystoupení folkařů, šermířů, rytířská klání apod.
Naší snahou je, aby se návštěvníci na hrad vraceli a viděli změny, týkající se zejména zabezpečení jeho dochovaných částí. Jen málokterá rozvalina hradu na Chrudimsku se může každoročně vykazovat opravami. To by však bez sponzorských darů nebylo realizovatelné.
Kulturní pořady, inscenované v areálu nádvoří hradu, lákají hosty svojí zajímavou kulisou. Dle nabídky se obohacují o další vhodné programy. Při volbě toho či onoho vystoupení je brán zřetel na situování hradu v Chráněné krajinné oblasti Železných hor.
O Lichnici už napsali různí badatelé mnoho zajímavých postřehů. Němý svědek dávných časů neustále odhaluje svoje taje. Archeologické výzkumy jsou toho důkazem. Snažíme se o udržení Lichnice ve vědomí lidí. Při záchranné stavební akci při zajištění jižního nároží hradu Lichnice v roce 2004 byl také financován archeologický výzkum vedený PhDr. Janem Frolíkem, CSc. /čj. 8826/04/. Přikládáme k nahlédnutí fotografie z tohoto výzkumu. Informační tabule v hradním muzeu na Lichnici obsahuje další dokumenty týkající se průběhu archeologického výzkumu."

 

  Otvírací dny Čas Doba prohlídky
Duben So + Ne 10:00 - 17:00 cca 30 minut
Květen Út - Ne 10:00 - 17:00 cca 30 minut
Červen Út - Ne 10:00 - 17:00 cca 30 minut
Červenec Út - Ne 10:00 - 17:00 cca 30 minut
Srpen Út - Ne 10:00 - 17:00 cca 30 minut
Září Út - Ne 10:00 - 17:00 cca 30 minut
Říjen So + Ne 10:00 - 17:00 cca 30 minut

 

10:00 - 17:00


Zřícenina hradu Lichnice

zricenina-hradu-lichnice-3.jpg
Mohutné romantické ruiny hradu Lichnice se nacházejí v Železných horách na Chrudimsku. K návštěvě tohoto objektu dnes lákají prostory romantického nádvoří a kruhový rozhled po širokém okolí.
Mapa - Zřícenina hradu Lichnice

Podhradí, 538 43, Podhradí

Telefon: +420 728 835 746
E-mail: Ivana.Matykova@seznam.cz
Web: http://www.tremosnice.cz/volny-cas/lichnice

Více o místě konání


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz