Prohlídka s degustací vína


Je nám to líto...

Omlouváme se, bohužel pro tuto akci
momentálně nenamáme žádné volné termíny.

Zobrazit jiné akce


Prohlídka interaktivní formou přibližuje taje historie a výroby vína a představuje vinařství Čech. Výstavu si nejen prohlédnete, ale přímo na místě ochutnáte produkty prezentovaných vinařských oblastí. Prohlídka je s odborným výkladem. Expozice návštěvníkům ukazuje postupy i úskalí pěstování a výroby vína, prezentuje jednotlivé vinice a vyhlášená česká vinařství.


Prohlídka je s průvodcem včetně degustace s odborným výkladem.

Expozice ukazuje základní také postupy i úskalí pěstování a výroby vína, prezentuje zdejší vinice a vyhlášená česká vinařství, typické odrůdy regionu.

Prohlídky zpestřují vědomostní hry i starodávné dobové nástroje používané ve vinařství. Návštěvníci se mohou pokusit vyrobit i sklenici na víno.

U exponátů nechybějí ani popisky psané Brailleovým, tedy slepeckým písmem.

  Otvírací dny Čas
Celoročně Po - Ne 9:00 - 17:00

Poslední prohlídka začíná vždy půl hodiny před koncem otvírací doby, tedy v 16:30 hod.


Fotografie a videa

Hrad Litoměřice

hrad-litomerice-11.jpg
Bývalý gotický hrad je perlou královského města Litoměřice. Nachází se přímo v jeho historickém jádru, několik desítek metrů od Mírového náměstí. Srdcem hradu je moderní expozice, která je turistickou atrakcí nejen pro milovníky dobrého vína. Je možné navštívit i degustační prostory s původní kamennou dlažbou a klenutými stropy navazujícími na sklepní prostory, kde se nachází archiv vín. Atraktivní prostory nabízí i salonek propojený s historickou kaplí ze 14. století, ve které se dle dochovaných historických pramenů modlil i Karel IV.
Mapa - Hrad Litoměřice

Tyršovo náměstí, 412 01, Litoměřice

Telefon: +420 416 536 155
E-mail: recepce@litomerice-info.cz
Web: http://hradlitomerice.cz/

Více o místě konání


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz