Prohlídka expozic


Je nám to líto...

Omlouváme se, bohužel pro tuto akci
momentálně nenamáme žádné volné termíny.

Zobrazit jiné akce


Zámek v převážně renesančním slohu s pozdějšími přestavbami, dnes v něm péčí města zpřístupněno veřejnosti několik muzejních expozic - Působení rytířů z Bünau, Památné kameny Jílového a Poklady v zemi ukryté.


Expozice jsou přístupné momentálně tři:

První expozice připomíná působení Rytířů z Bünau v Jílovéma v jeho okollí. Rytíři z Bünau patřili kdysi mezi nejvýznamnější šlechtické rody v sousedním Sasku, kdy v 16. století rozšířili oblast svého vlivu až do Čech.

Druhá expozice "Památné kameny Jílového" připomíná historicky významná místa v okolí města jako je např. Kamenný dvůr v Martiněvsi, loupežnický hrádek na Výrovně, otisky mušlí na Sněžníku ap.

Poslední expozice "Poklady v zemi ukryté" mapuje historii a vývoj těžby fluoritu na Sněžníku.

  Otvírací dny Čas
Červen So + Ne 10:00 - 17:00
Červenec Pá - Ne 10:00 - 17:00
Srpen Pá - Ne 10:00 - 17:00
Září So + Ne 10:00 - 17:00

Fotografie a videa

Zámek Jílové

zamek-jilove-1.jpg
Obec Jílové se nachází v blízkosti města Děčín přímo pod vrchem Děčínského Sněžníku, kde se také nachází Jílovský zámek. Na místě původní tvrze byl vystavěn vodní hrad, který byl později přestavěn do podoby renesančního zámku. V roce 2000 byl zámek převeden do majetku města Jílové, které začalo téměř ihned s nákladnou rekonstrukcí objektu i přilehlého parku. V současnosti je zrekonstruováno přízemí a 1. patro, nově byly zpřístupněny renesanční sklepy, ve kterých jsou instalovány expozice připomínající historii města Jílové a jeho okolí.
Mapa - Zámek Jílové

Mírové náměstí, 407 01, Jílové

Telefon: +420 412 557 738
E-mail: kult@mujilove.cz
Web: http://www.mujilove.cz/jilovsky-zamek

Více o místě konání


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz