II. prohlídkový okruh – Výstavní sály zámku


Je nám to líto...

Omlouváme se, bohužel pro tuto akci
momentálně nenamáme žádné volné termíny.

Zobrazit jiné akce


V rámci změn v instalaci na Státním zámku Bučovice byla na sezonu přichystána zbrusu nová zbrojnice a přípravna jídel před jídelnu. Zbrojnice zavede návštěvníky do období třicetileté války, kdy bučovické panství vlastnil kníže Maxmilián z Liechtensteinu císařský generál a později polní maršál, který mimo jiné bojoval na straně katolické ligy v bitvě na Bílé Hoře.


Zámek v Bučovicích je unikátní ukázkou renesančního stavitelství u nás. K ojedinělým také patří bohatá manýristická výzdoba interiérů a překrásná kašna na nádvoří.

  Otvírací dny Čas Doba prohlídky
Duben, Říjen So + Ne + svátky 10:00-16:00 40 minut
Květen, Červen, Září Út - Ne 10:00-16:00 40 minut
Červenec, Srpen Út - Ne 10:00-16:30 40 minut

Fotografie a videa

Státní zámek Bučovice

zamek-bucovice8.jpg
Renesanční zámek Bučovice leží východně od Slavkova u Brna. Postavit ho nechal v letech 1575 až 1585 Jan Šembera z Boskovic. Jeho rod patřil v té době k nejbohatším na Moravě. Na rozdíl od většiny našich renesančních zámku nejde o přestavbu staršího sídla, ale o realizaci originálního projektu italské pozdně renesanční stavby typu "palazzo in fortezza" a celého rozsáhlého areálu včetně renesanční zahrady, hradební zdi a vodního příkopu. Zámek se dodnes dochoval téměř v takové formě, jakou si Jan Šembera vysnil.
Mapa - Státní zámek Bučovice

Zámek, 685 01, Bučovice

Telefon: +420 517 383 135
E-mail: buriankova.jana@npu.cz
Web: http://www.zamek-bucovice.cz

Více o místě konání


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz