Planetárium Most

náměstí Velké mostecké stávky, 434 01, Most, Tel.: +420 773 152 820, planetarium@hotel-cascade.cz
Most/Věda a technika - Most
Planetárium promítá pro veřejnost po tři dny v týdnu. Připravuje rovněž výukové projekce pro školy. Program se skládá z animací astronomických úkazů, krátkých filmů a velkoplošné projekce. Všechny programy jsou průběžně doplňovány o nové poznatky a zajímavosti z astronomie a kosmonautiky.

Planetárium bylo vystavěno jako součást tehdejšího Kulturního domu horníků a energetiků. Kulturní dům se stavěl v letech 1978-1984. Pro veřejnost bylo planetárium otevřeno dne 2. června 1984 a je v činnosti s krátkými přestávkami téměř nepřetržitě až do současnosti. Určitou dobu bylo ve správě Městského divadla v Mostě, poté jej provozovalo občanské sdružení Astronomická společnost Most, která je kolektivním členem České astronomické společnosti. V současnosti je provozovatelem planetária Kulturní dům REPRE Most.

Planetárium je umístěno v klimatizované kopuli o průměru 10 m a má kapacitu 41 osob. Vybavení se skládá z hlavního projekčního přístroje firmy Carl Zeiss Jena ZKP-2, šesti dalších přídavných projektorů, dataprojektoru a řídícího počítače. Projekce zajišťuje kvalitní scénické osvětlení a prostorový zvuk s profesionálně namluveným textem pořadů.

V sobotu v 16:30 až do 20. září 2014.
Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz