Rozhledna Heřmanice u Frýdlantu

464 01, Heřmanice, Tel.: +420 482 317 119, hermanice@volny.cz
Heřmanice/Památky - Heřmanice
V září 2012 byla v Heřmanicích otevřena nová rozhledna. Má velmi neobvyklý tvar a dojet k ní můžete i na kole, vede k ní totiž cyklostezka.
Rozhledna v Heřmanicích má neobvyklý tvar tubusu zakončeného kopulí, nejčastěji je označována jako okurka. Je vysoká 24 metrů, stojí na 48 nohou a má průměr 5 metrů. Na rozdíl od většiny jiných rozhleden má dvojité točité schodiště, takže se turisté při výstupu nahoru nepotkají s těmi, kteří sestupují dolů. Na vrchol rozhledny vede 99 schodů.
Z vrcholu rozhledny jsou vidět Jizerské i Lužické hory, Žitavská nížina, část Heřmanic, Dětřichov i elektrárna Turów v Polsku.

Rozhledna je jedním z hlavních lákadel na cyklostezce vedoucí z polské Bogatynie přes Heřmanice do Dětřichova. Na české straně se z této dálkové cyklotrasy můžete napojit například na Pašeráckou cyklostezku.

Rozhledna je veřejně přístupná, neplatí se žádné vstupné.

K rozhledně se můžete vydat nejen pěšky, ale i na kole nebo autem. U rozhledny je vybudováno zázemí s parkovištěm a lavičkami. Na památku z návštěvy rozhledny i obce si můžete odnést turistickou známku, turistickou vizitku, kartu nebo některou z mnoha pohlednic. K dispozici je také razítko s rozhlednou. Toto vše můžete zakoupit na obecním úřadu, v místní prodejně nebo v Hospůdce u Kodešovy skály. 

(Zdroj: oficiální stránky Frýdlant)

Rozhledna je volně přístupná.


Fotografie a videa


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz