Hudba pro kytaru a flétnu


Je nám to líto...

Omlouváme se, bohužel pro tuto akci
momentálně nenamáme žádné volné termíny.

Zobrazit jiné akce


Hudba pro kytaru a flétnu / Duo Conspiro


6. 2. 2020 od 19:00

Účinkující:

Kristina Vinařová / flétna

Helena Střížková / kytara

Program:

Štěpán Rak

Giordano Bruno- 5 obrazů pro flétnu a kytaru

Jacques Ibert

Entr´acte

Jindřich Feld

Dva tance

Dance Lyrique

Danse Barbare

Darius Milhaud

Corcovado

Jiří Baier

Bagatela

Astor Piazzolla

Historie tanga

Bordel 1900

Café 1930

Nightclub 1960

Concert d´aujourd´hui

Duo Conspiro

Jako Duo Conspiro, spojení flétny a kytary, začaly Helena Střížková a Kristina Vinařová působit již na začátku roku 2010 poté, co na pražské Akademii Múzických Umění zahájily studium komorní hry u profesora Štěpána Raka, na jehož koncertech hostovaly a jimž také dedikoval skladbu pro housle, kytaru a flétnu Emotional song. Tuto skladbu natočily se sopranistkou Michaelou Syrovou pro Český rozhlas 3 Vltavu. Tvorbě Štěpána Raka se dále věnovaly s velkou pozorností. Na několik svých projektů získaly granty od nadace Život umělce. I dnes se věnují především interpretaci soudobých autorů.

Kristina Vinařová vystudovala Konzervatoř v Praze u profesora Jana Riedlbaucha a v Plzni u profesora Jana Ostrého. V roce 2005 složila úspěšně přijímací zkoušky na Hochschule für Musik und Theater v Rostocku, kde se věnovala studiu uměleckému i pedagogickému ve třídě profesora E. Grünenthala. Od roku 2003 se každoročně zúčastňuje mistrovských kurzů v ČR i v zahraničí. Získala 4x stipendia od nadací Vize 97, DOMS – Stiftung, Nadace Život Umělce a nadace Český hudební fond. Do roku 2009 působila pedagogicky a interpretačně v Německu. Poté se vrátila do Prahy, kde se věnuje pedagogické činnosti a komorní hře.

Helena Střížková studovala hru na kytaru na Konzervatoři v Praze od roku 1996. Během studií ve svém oboru vyhrála soutěž konzervatoří a pravidelně se účastnila mezinárodních kytarových kurzů. Po absolutoriu nastoupila jako pedagog v ZUŠ Lounských v Praze 4 a zároveň pokračovala ve studiích na HAMU u prof. Štěpána Raka, kde také úspěšně absolvovala. Od roku 2005 začala vyučovat hru na kytaru v ZUŠ Radotín. Mezi léty 2014-2018 vystupovala v barokním soboru Lutare.


Fotografie a videaHlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz