Datum a čas konání Místo konání Vstupenka
Zobrazit všechny termíny
28.2.2020 19:00 Goja Music Hall
29.2.2020 14:00 Goja Music Hall
29.2.2020 19:00 Goja Music Hall
6.3.2020 19:00 Goja Music Hall

Dr. František Janeček uvádí


nejúspěšnější současný světový muzikál

ČARODĚJKA - NEUVĚŘITELNÝ PŘÍBĚH ČARODĚJEK ZE ZEMĚ OZ

Wicked - The Untold Story of The Witches of Oz

Velkovýpravná muzikálová show ČARODĚJKA, doprovázená živým orchestrem, plná nádherných melodií, čar a kouzel, protkaná svižným humorem, vtáhne diváky do děje hned při prvních elektrizujících tónech předehry a nepustí je až do posledního okamžiku představení z napětí.

Obyvatelé země Oz se radují a oslavují smrt Elphaby, Zlé čarodějky ze Západu. Přilétá také Dobrá čarodějka z Jihu Galinda a začíná přítomným Ozanům vyprávět svůj dávný příběh…

Na univerzitě v Shiz začíná další školní rok. Mezi nově příchozími studenty jsou také rozmařilá Galinda a Elphaba, dívka se zelenou kůží, která se přijela starat o svou mladší sestru Nessarose, upoutanou na invalidním vozíku. Zatímco krásnou Galindu všichni milují a obdivují, Elphabě se kvůli jejímu vzhledu vyhýbají a za zády posmívají. Jí to ale nevadí, má totiž jediný sen – setkat se s Velikým čarodějem, tedy Čarodějem ze země Oz!

Elphaba v sobě skrývá mocné čarodějné schopnosti, kterých si zanedlouho všimne ředitelka školy Madam Morriblová. Je z Elphaby nadšená a slíbí jí, že se za ní u Čaroděje přimluví. Nedopatřením způsobí, že se obě znepřátelené dívky ocitnou společně na jednom pokoji ve studentské koleji.

Dění v Shiz rozvíří nejen mladý princ Fiyero, do kterého se Galinda ihned zamiluje. Celou zemí se totiž začíná šířit zpráva, že zvířata v zemi Oz ztrácejí schopnost mluvit. Někdo je chce umlčet a využívat jen k práci! Obavy z toho má především učitel dějepravy, nestor profesorů, kozel Dr. Dillamond, který později také záhadně zmizí.

Galinda se všemožně snaží Elphabu zesměšnit a ráda by se jí zbavila. Nečekaný sled událostí na slavnostním plese ale způsobí, že k sobě obě dívky záhy najdou cestu, a dokonce se i spřátelí. Elphaba se také vyznává ze své lásky k Fiyerovi, i když ví, že proti krásné Galindě nemá šanci.

Madam Morriblová přináší Elphabě radostnou novinu – Čaroděj si přeje Elphabu vidět! Elphaba si jako svůj doprovod vezme kamarádku Galindu a společně vyráží za Čarodějem do Smaragdového města. Tam ale zjistí, že některé věci jsou ve skutečnosti úplně jinak, než jak si obě myslely…

Je Čaroděj opravdu tak mocný, jak se povídá? Čí srdce si získá mladý rebel Fiyero? A kdo je ve skutečnosti Zlá čarodějka? To vám prozradí náš nový muzikál Čarodějka !

Nejpopulárnější broadwayský muzikálový hit Stephena Schwartze a Winnie Holzmanové ČARODĚJKA / WICKED láme rekordy návštěvnosti posledních 15 let nejen na domovské scéně v New Yorku, ale i v Londýně a řadě dalších zemí světa.

Hudba a texty písní Stephen SCHWARTZ

Libreto Winnie HOLZMAN

Podle novely Gregory Maguire "Wicked: Život a časy zlé čarodějnice ze západu"

Původní režie - Broadway: Joe Mantello

Originální produkce - Broadway: Marc Platt, Universal Pictures, The Araca Group, Jon B. Platt a David Stone

Orchestrace: William David BROHN

Hudební aranžmá: Alex LACAMOIRE & Stephen OREMUS

Taneční aranžmá: James Lynn ABBOTT

Hudební programy pro keyboardy: Andrew BARRETT v licenci Lionella productions, Ltd

Uváděno ve spolupráci s Music Theatre International


Fotografie a videa

Goja Music Hall

goja9.jpg
Budova divadla je unikátní svým tvarem, podle něhož divadlo dříve neslo název Pyramida. Později bylo přejmenováno na Goja Music Hall podle začátečních písmen svých majitelů (Gott - Janeček) . Multifunkční prostory stavby slouží především pro hudební a muzikálová vystoupení, která jsou divácky velmi oblíbená. Dramaturgie nabízí takové tituly, jako jsou Les Misérables, Fantom opery nebo Děti ráje.
Mapa - Goja Music Hall

Výstaviště, 170 00, Praha 7

Telefon: +420 272 658 337
E-mail: goja@goja.cz
Web: www.goja.cz/goja/goja-music-hall

Více o místě konání


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz