Goja Music Hall

Výstaviště, 170 00, Praha 7, Tel.: +420 272 658 337, goja@goja.cz
Praha 7/Divadla - Praha 7
Goja Music Hall

goja9.jpg
Budova divadla je unikátní svým tvarem, podle něhož divadlo dříve neslo název Pyramida. Později bylo přejmenováno na Goja Music Hall podle začátečních písmen svých majitelů (Gott - Janeček) . Multifunkční prostory stavby slouží především pro hudební a muzikálová vystoupení, která jsou divácky velmi oblíbená. Dramaturgie nabízí takové tituly, jako jsou Les Misérables, Fantom opery nebo Děti ráje.
Mapa - Goja Music Hall

Výstaviště, 170 00, Praha 7

Telefon: +420 272 658 337
E-mail: goja@goja.cz
Web: www.goja.cz/goja/goja-music-hall


Pyramida a muzikálová představení se propojují v jednom na Výstavišti v pražských Holešovicích. Exkluzivní prostory nabízejí 860 skvěle ozvučených a pohodlných míst k sezení.

Návštěvníkům jsou zde k dispozici čtyři bary. Kapacitně zcela vyhovující šatna potom dopřává prostor k oddechu všem svrškům, které si do divadla po kultuře bažící divák přinese.

Nejmodernější technické vybavení přináší opravdový divácký požitek z představení, módní přehlídky či taneční show. V současné době patří Goja Music Hall ke špičce toho, co může česká muzikálová scéna nabídnout.

Samotná stavba pyramidy vznikla na Výstavišti roku 1991, kdy zde proběhla Všeobecná československá výstava. Právě při její přípravě byl vybudován tento prostor, který původně sloužil jako výstavní pavilon. Je nutné připomenout, že to byla právě tato výstava, po které zbyly dluhy ve výši několika set milionů korun. Původně se holešovická pyramida jmenovala jen divadlo Pyramida. Po katastrofálních povodních v roce 2002 však bylo nutné interiér obnovit. Právě tehdy se začala psát i nová historie této scény, tentokrát již pod názvem Goja Music Hall.

Agentura Goja se nesmazatelně vryla do moderní české umělecké historie. Jako taková se zaměřovala na vydávání zvukových nosičů, produkci muzikálů v České republice, ale i na organizaci vystoupení, třeba koncertů Karla Gotta. Ten ze společnosti odešel v roce 1998.

 

 

Budova divadla, které se neřekne jinak, než Pyramida, byla postavená u příležitosti konání Všeobecné výstavy v roce 1991. Jejím autorem je Ing. Arch Josef Matyáš. Pyramida je postavena z ocelové konstrukce a její základna měří téměř 50 metrů a celková výška budovy přesahuje 40 metrů. Futuristická stavba ve tvaru pyramidy tak po mnoho let sloužila jako veletržní pavilon.

Goja Music Hall - původní divadlo se proměnilo na nový a zcela moderní prostor. Goja Music Hall v současné době nabízí kapacitu 864 míst. Nechybí zde možnost občerstvení, které zajišťuje několik barů. Pyramida díky svému tvaru nabízí divákům nezapomenutelný prožitek z představení. Pravidelně se zde konají muzikálová i divadelní představení, taneční a hudební festivaly, multimediální show, módní přehlídky a další kulturní akce.

FANTOM OPERY 2014
DĚTI RÁJE 2013
LES MISÉRABLES 2013Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz