Datum a čas konání Místo konání Vstupenka
Zobrazit všechny termíny
2.5.2020 14:00 Divadlo Broadway
2.5.2020 18:00 Divadlo Broadway
3.5.2020 15:00 Divadlo Broadway
9.5.2020 14:00 Divadlo Broadway

Mýdlový Princ je muzikálová komedie se silnými lidskými příběhy. Je to muzikál, který vás může překvapit svou pravdivostí stejně jako poznáním, že na jevišti možná zahlédnete kousek sama sebe. Nejlepší písničky Václava Neckáře jsou už jen milým bonusem a sladkou smetanou v koktejlu, který jsme pro vás namíchali.Celým dílem budou provázet známé hity Václava Neckáře, který si v muzikálu zahraje jednu z klíčových postav. Zazní například hity Čaroděj Dobroděj, Ša-la-la-la-la-la-li, Nejsem gladiátor, Svatovítský chrám, Odejdu, Půlnoční, Hej, pane zajíci!, Lékořice, Pár dnů prázdnin, Já dovedu lhát, Dr. Dam di Dam, Kdo vchází do tvých snů, má lásko, Mýdlový princ a další. V příběhu ze zapadlého koutu šumavských hvozdů se můžete těšit na vynikající herecké představitele stejně jako na mimořádné pěvecké výkony zpěváků.


Délka představení cca 3 hodiny.

RADEK BALAŠ
libreto, režie, choreografická koncepce hudebních čísel

DANIEL DVOŘÁK
scénografie

ROMAN ŠOLC
Kostýmní výtvarník

TOMÁŠ KUŤÁK
choreografie

JANA BALAŠOVÁ TRČKOVÁ
pěvecké nastudování, asistentka režie

MONIKA KOBROVÁ
asistentka režie

Martin Marek, nezaměstnaný herec - MARTIN DEJDAR, SAGVAN TOFI, MARTIN PÍSAŘÍK
Zuzana Adamová, učitelka - TEREZA KOSTKOVÁ, JITKA SCHNEIDEROVÁ, IVANA JIREŠOVÁ
Bob Valenta, majitel herecké agentury - ALEŠ HÁMA, VÁCLAV KOPTA, BRONISLAV KOTIŠ
Nikol Čížková, Martinova přítelkyně - IVANA JIREŠOVÁ, MALVÍNA PACHLOVÁ
Josef Kasperkevič, automechanik - PETR KUTHEIL, MICHAL KAVALČÍK
Zdeněk Bečvář, lesní dělník - DENNY RATAJSKÝ, BRONISLAV KOTIŠ
Marie Šafaříková, zootechnička - OLGA LOUNOVÁ, KAROLÍNA GUDASOVÁ, VERONIKA STÝBLOVÁ
Ondřej Skýpala, majitel cukrárny - JAROMÍR NOSEK, JOSEF VÁGNER
Jaroslav Kintz, důchodce na penzi - VLASTIMIL ZAVŘEL, LUDĚK NEŠLEHA
Květoslava Hadravová, tajemnice - JAROSLAVA OBERMAIEROVÁ, JANA SYNKOVÁ
Andrea Lipinská, kadeřnice - ANDREA HOLÁ, PAVLÍNA ĎURIAČOVÁ
Klára, dcera Zuzany - NATÁLIE GROSSOVÁ, KRISTÝNA PETRÁKOVÁ, TEREZA DRÁBKOVÁ
Michal, syn Zuzany - FILIP ANTONIO, FILIP VLASTNÍK, MATĚJ ŘÍHA

Hlavní postavou je mladý muž jménem Martin Marek, rodák z pražského Smíchova, který to v životě zatím nikam nedotáhl. Marně se pokouší už kolikátou sezónu prosadit se jako herec a zpěvák, což je sice obor, který vystudoval na konzervatoři, ale pro nějž - upřímně řečeno - nemá velké vlohy. Protože však neumí nic jiného, plácá se od konkurzu ke konkurzu, aniž by pořádně zavadil o práci. Jeho život provází pouze neúspěch, upomínky na nezaplacené složenky, soudní obsílky a exekuce. S přítelkyní Nikol právě prožívá vleklou vztahovou krizi, protože žádná rozumná dívka nechce mít za přítele nýmanda. Jeho osobní i profesní život je už takřka v troskách, takže zpráva o úmrtí otce je jen zdánlivě posledním hřebíčkem do rakve. Ne že by náš hrdina informaci o sklonu svého táty nějak zvlášť prožíval. Otec opustil rodinu, když byly malému Martinovi pouhé tři roky a on jej od té doby neviděl. Celý život cítí ke svému otci spíše hořkou nenávist.

Všechno se začne měnit od chvíle, kdy je Martin pozván k notáři, aby se seznámil s otcovou poslední vůlí. Notář Martinovi sděluje, že jeho otec vlastnil na Šumavě pár zajímavých nemovitostí včetně několika stovek hektarů lesů a polností. Slušný majeteček pro nezaměstnaného herce! A Martin je jediným právoplatným a univerzálním dědicem. Jenže nabytí dědictví má poněkud netradiční podmínku. Martinův otec byl zapálený amatérský herec a dědictví připadne pouze tomu, kdo v malebné šumavské vesničce jménem Tuškov obnoví dávno zaprášenou slávu místního ochotnického spolku a s nastudovanou hrou dovede tento spolek až do národního kola Jiráskova Hronova. Martin se tedy vydává do hlubokých šumavských lesů, kde lišky dávají dobrou noc.

Když však Martin přijede do na pohřeb svého otce, se zármutkem zjišťuje, že žádný amatérský spolek v místě už řadu let neexistuje. Pokud bude chtít získat své dědictví, bude muset zdější amatérské divadlo znovu založit. Aby celý projekt šel realizovat co nejrychleji a neúčelněji, Martin předstírá, že pracuje v Praze jako režisér a producent. Proto se mu na konkurz začínají hlásit skutečně velmi různorodé lidské existence. Od svérázných šumaváků, kteří mají osobitý vztah k umění, přes místní dívky, které se sem hlásí, aby ulovily bohatého pracháče až po exhibionisty, kteří se prostě jen rádi předvádějí. Martin má tedy své první herce, začínají první zkoušky a s tím spojené první nesnáze.

Aby Martin zvýšil naděje na účast v celostátním kole Jiráskova Hronova, rozhodne se, že napíše a nastuduje původní muzikál. Část ochotníků je tím nadšena, část zděšena. Ale protože náš hlavní hrdina slíbil všem zúčastněným tučný honorář za dosažený cíl, celá komunita se intenzivně vrhá do velkého dobrodružství. V průběhu těchto příprav se najde místo i pro lásku. A náš režisér navazuje slibně se rozvíjející vztah s učitelkou Zuzanou. Netuší však, že už je maminkou dvou velmi extravagatních dětí. Ve chvíli, kdy se to dozví, objevují se v jejich vztahu první šrámy. Nakonec Martin dojde k chlapskému závěru, že když ženská stojí za to, pak je možné ji milovat i s několika malými ďáblíky. Druhou krizí projde vztah Martina a Zuzany v okamžiku, kdy na Šumavu přijíždí bývalá Martinova přítelkyně Nikol. Dozvěděla se totiž o Martinově dědictví a ráda by s Martinem svůj vztah oživila, teď když je z něj milionář. Martin musí řešit velké citové dilema. Vrátit se zpátky k přítelkyni nebo pokračovat v dobře načatém vztahu s Zuzanou? V této napjaté atmosféře dál probíhají zkoušky souboru, což se neobejde bez mnohých komických situací a současně probíhá skrytý boj mezi Martinem a tajemnicí divadla. Paní Hadravová, tak se tato zapálená amatérka jmenuje, si totiž dělala zálusk na vedení divadla. Proto se snaží všemožnými intrikami Martinův záměr překazit. Celá záležitost zajde tak daleko, že se jí to téměř povede. Ale Martin, výrazně podporován svým kamarádem Bobem Šimkem si naštěstí ví rady v každé složité situaci.

A tak se po mnoha peripetiích skutečně podaří Divadelnímu spolku "Šumavan” dostat se až na Celostátní kolo Jiráskova Hronova, ale kvůli intrikám paní Hadravové ještě zdaleka není vyhráno. Dramatická zápletka vrcholí těsně před samotným vystoupením, kdy naděje na získání dědictví téměř pohasnou. Je tu však ještě Zuzana, které se podaří vše na poslední chvíli zachránit. Ale jak se ukáže, ani tohle není defintivní konec. Ještě nás čeká nejedno překvapení.

V příběhu ze zapadlého koutu šumavských hvozdů se můžete těšit na vynikající herecké představitele stejně jako na mimořádné pěvecké výkony zpěváků. MÝDLOVÝ PRINC je muzikálová komedie se silnými lidskými příběhy. Je to muzikál, který vás může překvapit svou pravdivostí stejně jako poznáním, že na jevišti možná zahlédnete kousek sama sebe. Nejlepší písničky Václava Neckáře jsou už jen milým bonusem a sladkou smetanou v koktejlu, který jsme pro vás namíchali.

Mýdlový princ je hravý, dravý, a hlavně skvěle baví

Ve čtvrtek 12. 3. se v Divadle Broadway konala slavnostní premiéra české muzikálové komedie Mýdlový princ. Kultura.cz si ji nechtěla nechat ujít a dobře udělala!

Byl jsem celkem zvědavý, jak si režisér Radek Balaš poradí s poskládáním hitů Václava Neckáře do muzikálu a co z toho všeho může vzniknout. A hned na úvod musím konstatovat, klobouček dolů, pane! Toto se vážně povedlo a naše scéna má po dlouhé době zase výtvor, který baví a český divák mu rozumí.

Premiéra muzikálu Mýdlový princ

Tohle dílo je od základu české – český rozpočet, české texty, a co je hlavní, skvělý český humor. Při návštěvě nečekejte pompéznost zahraniční muzikálové scény, kde efekt střídá efekt a kde zpěváci v hlavních rolích mají lepší hlas než kdejaká popová hvězda. Tvůrcům se podařilo na divadelní prkna dostat takové to "naše". To, co je nám blízké a čím se my, Češi, tak rádi bavíme. Srovnal bych to s naší nesmrtelnou komedií Vesničko má středisková, také v ní nečekáte triky z Hollywoodu, ale stejně baví diváky napříč generacemi už třicet let.

Premiéra muzikálu Mýdlový princ 

To, že to bude pěvecky nejspíše držet Olga Lounová, se čekalo, ale mě právě bavila ta nedokonalá dokonalost ostatních, kteří tak muzikálu vyprávějícím o amatérském divadle dávají autenticitu a prostě jim to věříte. Při premiéře jsem si některé písničky broukal spolu s herci a určitě jsem nebyl v sále sám. Chvilkama jsem zase slzel od smíchu a celkově musím říct, že jsem se skvěle bavil.Mýdlový princ se zkrátka hodně, ale hodně povedl.

"Jiří Sádlo-šéfredaktor Kultura.cz"

Termíny představení


Divadlo Broadway

divadlo-broadway-1.jpg
Broadway je oblíbené divadlo v samotném centru Prahy. Sídlí v suterénu paláce mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná. Z žánrů tu nejčastěji narazíte na muzikály. Na programu je tu například Mata Hari Michala Davida, kterou otextoval Lou Fanánek Hagen, k oblíbeným představením patří i rocková opera Klíč králů Daniela Landy. Do divadla jezdí různé soubory se svými představeními. Můžete sem zajít i na populární pořad Partička.
Mapa - Divadlo Broadway

Na Příkopě, 110 00, Praha 1

Telefon: +420 225 113 311
E-mail: info@divadlo-broadway.cz
Web: http://www.divadlo-broadway.cz

Více o místě konání


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz