Omlouváme se, bohužel pro tuto akci
momentálně nenamáme žádné volné termíny.
Filmový festival Fakulty informatiky (FFFI) je výsledkem úsilí studentů Masarykovy univerzity, kteří během dvou semestrů v předmětech PV110 Základy filmové řeči a PV113 Produkce audiovizuálního díla absolvují kompletní přípravu filmu, často bez předchozích zkušeností. Na již 15. ročníku festivalu, který má motto střih, uvidíte výsledek snahy studentů MU o vyjádření se filmovou řečí, kdy desítku profesí, prakticky vše od námětu až po produkci, si dělají malé týmy studentů svépomocí, pod mentorstvím pedagogů. I letos se do přípravy zapojili studenti několika fakult MU a také studenti herectví JAMU.
Nejlepší snímky budou jako vždy oceněny odbornou porotou a hlasováním diváků v sálech. Vítězové obou cen si odnesou věcné ceny od sponzorů a získají i putovní trofej - sošku Filmobola. Hlavním cílem a účelem FFFI je zejména podpořit akademickou produkci krátkých filmů.
Motto letošního ročníku je STŘIH.
Vstup na festival je ZDARMA!
Uspořádání prvního Filmového festivalu Fakulty informatiky v roce 2001 bylo motivováno novými možnostmi digitálního zpracování videa a zájmem studentů produkovat své vlastní filmy a vyjadřovat se pomocí audiovizuálních médií.
Čtvrtý ročník festivalu (2004) byl poprvé významněji propagován a byli hledáni sponzoři. Zahájení festivalu bylo doprovázeno křtem multimediálního DVD, které bylo vydáno při příležitosti 10. výročí vzniku Fakulty informatiky Masarykovy univerzity.
Pátý ročník festivalu (2005) měl návštěvnost přes 400 diváků. Ke studijním účelům bylo vytvořeno festivalové DVD, které bylo dáno k dispozici v knihovně fakulty informatiky.
Filmový festival v roce 2006 nabídl návštěvníkům žánry od dokumentů, přes umělecký film, sci-fi, thriller po komedii. S jednoznačným náskokem hlasů vyhrála u diváků i u odborné poroty komedie Relace od Stanislava Hrabího.
První místo diváckého hlasování obsadilo v sedmém ročníku festivalu (2007) drama Lukáše Horáčka Za duhou natáčený na hradě Špilberk, o jehož vzniku informovala i reportáž České televize. Odbornou porotou byl oceněn romantický snímek Neznámý Martiny Mišovičové a Michala Oravce.
V roce 2008 proběhl festival v rámci oslav Dies academicus. Tento rok se zapojili také herci JAMU a byla rozšířena spolupráce s dalšími fakultami Masarykovy univerzity.
V devátém ročníku (2009) zvítězil Martin Kacvinský, který si se svým snímkem Vir CRT-2116 a jeho přemožitel získal diváky i odbornou porotu. V bonusové sekci představil svůj film Doprdelesvěta! pedagog Robert Král.
Jubilejní desátý ročník festivalu (2010) navštívilo přes 700 diváků. U diváků zvítězila komedie Michaely Miovské a Martina Bakeše s názvem Nebylo nebylo a mottem Jak by asi vypadaly pohádky, kdyby zmizeli kladní hrdinové. Porota ocenila animovaný snímek (L)egoist Miroslava Kolárika.
Záštitu nad jedenáctým ročníkem festivalu (2011) převzal kromě děkana fakulty informatiky Jiřího Zlatušky poprvé také primátor města Brna Roman Onderka. Promítané filmy byly také poprvé doprovázeny anglickými titulky. Nejvíce hlasů diváků získal snímek Mrkvička Jiřího Starého. Porota ocenila stop-motion videoklip Tomáše Knězka Don't stay outside.
Motto dvanáctého ročníku (2012) znělo Film máme v krvi. Představeno bylo množství netradičních žánrů (např. reklama, infospot, autobiografie) a u diváků nakonec zvítězila akční RPG-pixilace Epic Quest I Radka Gomoly. Odbornou porotu si získal snímek Lež.org Radima Urbáška a Tomáše Hůska.
Trailer třináctého ročníku (2013) festivalu se nesl ve stylu hollywoodských trháků.Diváci si zvolili za vítěze Jana Kutila a jeho kontroverzní snímek Shit Happened. Odborná porota ocenila drama Zdeňky Sitové s názvem Jana, zfilmované na základě skutečné události z roku 1969.
Čtrnáctý ročník Filmového festivalu Fakulty informatiky s mottem … a přece se točí proběhl v Brně 15. května 2014 v rámci oslav 95. výročí založení Masarykovy univerzity.
Fakulta informatiky Masarykovy univerzity

Botanická, 602 00, Brno
Telefon:
+420 549 491 810
E-mail:
info@fi.muni.cz
Web:
https://www.fi.muni.cz/