Eva Janoušková

Datum narození: 13.2.1977 / Místo narození: Pardubice, Československo

Jako studentka herectví na DAMU hostovala ve Východočeském divadle v Pardubicích (Tři sestry, Skvrny na slunci). První zkušenost s filmováním získala v koprodukčním snímku Zatracení (2002) režiséra Dana Svátka. Poté měla úlohu jedné z účastnic semináře slepého filozofa (J. Dušek) v Dobešově hororové komedie Choking Hazard (2004). Na obrazovce ji diváci mohli vidět v seriálu Ordinace v růžové zahradě (2005–06).

V dětství se věnovala atletice, tanci a posléze se vrhla na herectví. Vystudovala gymnázium Josefa Ressela v Chrudimi a v roce 2000 absolvovala DAMU ( pod vedením Borise Rösnera) rolí Irmy ve hře Balkón.

Hostovala v řadě českých divadel mimo jiné v divadle F.X. Šaldy v Liberci pod taktovkou Ivana Rajmonta, VČD v Pardubicích s Mariánem Peckem, v divadle Na prádle, ve Studiu Dva s Karlem Rodenem, v divadle v Celetné (Lékařem proti své vůli), ve Vinohradském divadle (Král se baví), v muzikálu Cikáni jdou do nebe a v Národním divadle ve hrách Romeo a Julie a Drahomíra a její synové.Zahrála si i na Shakespearovských slavnostech v komedii Marná lásky snaha.

Účinkovala v kultovním filmu Choking Hazard, Bobulích, Zatracení a našla i epizodní roli ve známém seriálu Ordinace v růžové zahradě.

V současné době spolupracuje s pražskou divadelní společností Harlekýn, kde účinkuje s Václavem Vydrou, Petrem Nárožným, Janem Čenským, Květou Fialovou a dalšími osobnostmi české scény.Fotografie a videa

Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz