Preciosa Showroom

Jáchymova, 110 00, Praha 1, Tel.: +420 488 118 106, prodejna.praha@preciosa.com
Praha 1/Společnost - Praha 1
V prodejně mohou návštěvníci obdivovat i nakupovat klasické křišťálové lustry, moderní designová svítidla, okouzlující světelné objekty a jedinečné skleněné skulptury z PRECIOSY – LUSTRY, a.s., a také exkluzivní křišťálovou bižuterii, módní doplňky, figurky a dárkové zboží z broušeného křišťálu z PRECIOSY FIGURKY, s.r.o.

Větší prodejní plocha zákazníkům nabídne díky originálnímu řešení prostoru přehledné uspořádání sortimentu a umožní tak pohodlnější výběr.

Značka Preciosa byla poprvé v Čechách zaregistrována  v roce 1915.
Slovo "Preciosa" je odvozeno z ženského rodu latinského přídavného jména preciosus, které znamená vzácný, výjimečný nebo vznešený.

Po druhé světové válce došlo ke spojení několika menších továren a provozů v Jablonci nad Nisou a jeho okolí.
Za oficiální datum vzniku firmy Preciosa je pokládán 10. duben 1948.

Preciosa se díky své univerzálnosti, široké výzkumné základně i větším technickým možnostem stala v průběhu let klíčovým dodavatelem světového bižuterního průmyslu, tehdy ovšem ještě prostřednictvím státních podniků zahraničního obchodu.

Začátkem 90. let  20.století se po "sametové revoluci" dosud státní podnik dostal zpět do soukromých rukou a byl zahájen vlastní zahraniční obchod zacílený na vybudování celosvětové distribuční sítě. Portfolio výroby se postupně doplnilo o další obory  s jasným plánem:  Stát se celosvětovou kvalitativní špičkou v oboru  zpracování křišťálového skla a dlouhodobě prosperujícím podnikem.

Silná  firma celosvětové působnosti se zastoupením na  všech významných trzích zachovává pečlivě vše, co dostala do vínku od svých předchůdců: tradici, fortel, kvalitu, spolehlivost a novátorství. Svou budoucnost ale staví na efektivním využití nejmodernějších technologií a vědeckých poznatků ve všech oborech. Nezapomíná ani na svou odpovědnost vůči společnosti.

  Otvírací dny Čas
Celoročně Po - Pá 10:00 - 19:00
  So 11:00 - 18:00
  Ne 11:00 - 17:00

Fotografie a videa


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz