Národní muzeum – Památník Josefa Suka (Křečovice)

Křečovice, 257 56, Křečovice, Tel.: +420 317 741 308, museum_musicale@nm.cz
Křečovice/Muzea / Galerie - Křečovice
Objekt není bezbariérově přístupný – schody. Pracovníci muzea na vyžádání pomohou.
Bližší informace na: 317 741 308

Památník spravuje České muzeum hudby jako jednu z poboček Národního muzea.

Památník Josefa SukaPamátník skladatele Josefa Suka (1874–1935) se nachází v domku, kde Josef Suk strávil podstatnou část svého života.

Domek nechal postavit skladatelův otec v roce 1895, aby zde Josef Suk, tehdy již proslulý člen Českého kvarteta, mohl pobývat po náročných koncertních cestách. Sem se Josef Suk uchyloval v době svých životních krizí, tady nacházel klid a soustředění na kompozici. Do Křečovic za ním přijížděly také další významné osobnosti hudebního života, mj. i Antonín Dvořák nebo později Václav Talich.

Na sklonku svého života, kdy Josef Suk již nebydlel trvale v Praze, ale odstěhoval se do Benešova, uvolnil domek pro rodinu svého syna ing. Josefa Suka. Ten zde po skladatelově smrti zřídil památník, který odkázal v r. 1951 státu. V současné době Památník Josefa Suka spravuje Národní muzeum – České muzeum hudby v Praze.

Památník je v r. 2008 znovu otevřen po rekonstrukci. Ve dvou místnostech je zde zachován původní nábytek. V pracovně Sukův klavír zn. Bösendorfer, psací stůl, obrazy a plastiky, v salónu rodinná galerie, sbírka porcelánu, medaile a drobné předměty, které si Josef Suk přivážel jako suvenýry z cest po celé Evropě. Expozice ve zbývající části památníku je věnována Českému kvartetu a Sukovu skladatelskému dílu. Doplněna je promítáním krátkého animovaného filmu.

Možnost průvodce: ne
Nutné výklad objednat: ne
Popisky v jiném jazyce: ne
Poslední návštěva: 16:40 hod.
Doba prohlídky: 40 min.
Suvenýry: ne
Občerstvení: ne
Bezbariérový přístup: ne
Šatna: ano
WC: ano
  Otvírací dny Čas

celoročně

So - Ne 10:00 - 17:00

 Úterý–Pátek: pouze po telefonické domluvě (317 741 308, 602 292 021)

Vstup do památníku 15 - 30 Kč

Fotografie a videa


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz