Wax Museum - Muzeum Voskových Figurín Karlštejn

Karlštejn, 267 87, Karlštejn, Tel.: +420 311 681 226, info@waxmuseumprague.cz
Karlštejn/Muzea / Galerie - Karlštejn
Prohlídka začíná u obřího kaleidoskopu. 70 metrů vysoká imaginární koule přináší díky zadní projekci a nespočtu zrcadel unikátní podívanou. Nahlédnete do života řemeslníků, hrnčířů, zbrojnošů i legendárního krysaře. Na vlastní oči uvidíte středověké vězení, nakouknete pod ruku katovi a budete závidět Bílé paní, že může z těchto hrůzyplných míst kdykoli zmizet.

Expozicí plnou pohody je naopak část zasvěcená zakladateli hradu a mnoha dalších významných památek Karlu IV., kterého rozveseluje tradičně oděný šašek. Vše shovívavě pozorují čtyři Karlovy ženy včetně Alžběty Pomořanské, která prý dokázala lámat železo holýma rukama. Tajemství alchymistického dvora odhalíte v části, kde Rudolf II. dohlíží na astronoma Tycho de Brahe, Jehuda Löw pracuje na obřím Golemovi a bájná Sirael svádí nebohé muže pohledem

Poté vás čeká novější doba. Objeví se před vámi Marie Terezie, Napoleon či František Josef I. V závěrečné síni se setkáte s Masarykem, Antonínem Dvořákem, Bedřichem Smetanou i Matkou Terezou.

  Otvírací dny Čas
Leden - Prosinec
Po - Ne 10:00 - 16:00
dospělí 160 Kč
děti do 15 let, studenti, senioři 65+ 100 Kč
rodina 2 + 2 (děti do 15 let) 420 Kč
školní skupiny (15 dětí, 1 dospělý zdarma) 60 KčHlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz