Koupaliště Riviéra

Bauerova, 603 00, Brno, Tel.: +420 730 106 916, novakova@starezsport.cz
Brno/Sport - Brno
Koupaliště Riviéra

koupaliste-riviera8.jpg
Koupaliště Riviéra se řadí mezi největší přírodní koupaliště v České republice. Svým situačním rozložením je vhodné nejen pro relaxaci, ale také pro aktivně strávené chvíle v blízkosti centra Brna. Areál Riviéra se skládá ze dvou na sebe navazujících celků – z volné zóny a placené bazénové části.
Mapa - Koupaliště Riviéra

Bauerova, 603 00, Brno

Telefon: +420 730 106 916
E-mail: novakova@starezsport.cz
Web: http://www.rivec.cz/index.php


Volná zóna

Volná zóna je bezplatně přístupná veřejnosti. Návštěvníci mohou využít volného průchodu areálem, a to od hlavního vchodu z ulice Bauerova k zadní bráně u splavu, která navazuje na cyklistickou stezku. Tato zóna je tedy návštěvníkům volně k dispozici ať už pro procházku, projížďku na kole nebo kolečkových bruslích.

Historie

Historie areálu Riviéra sahá až do počátku 19. století, ve kterém byla Dr. Baierem vystavěna klasicistická budova Lázní (Badhaus). Záměr vytvoření koupelových lázní se však u Brňanů nesetkal s velkým obdivem a proto byl komplex pro jiné účely prodán. Areál od této doby prošel několika změnami a vystřídal také několik vlastníků. Díky těmto častým vlastnickým změnám, nešetrnému zacházení a také nespornému vlivu času, je nyní nezbytné vynakládat velké úsilí, aby bylo stále prostředí Koupaliště Riviéra zvelebováno a sloužilo ke spokojenosti široké veřejnosti.

Přes celý bazénový komplex vedou dva mosty, umožňující snadný a pohodlný pohyb po areálu a výhled na celou vodní část.

K využití jsou rozsáhlé travní plochy, které mohou sloužit pro relaxaci nebo různorodé sportovní činnosti.

K dispozici je například:
petanquové hřiště
ping pongové stoly 
dětské hřiště
 
V celém areálu je několik stanovišť s různými druhy občerstvení.
Návštěvníci mohou využít šatny a skřínky pro odložení cenných věcí a oblečení.
V areálu je také možnost připojení k WIFI zdarma.

Provoz bazénu

  Otvírací dny Čas
Letní sezóna Po - Ne 9:00 - 20:00

 Provoz areálu

  Otvírací dny Čas
Letní sezóna Po - Ne 9:00 - 21:00

Koupaliště Riviéra je tvořeno kaskádou tří bazénů v umělém říčním korytě, které bylo vybudováno v bývalém slepém rameni.

Hloubka celého bazénového koridoru je odstupňována.

První část začíná brouzdalištěm, které je 120 metrů dlouhé a 18 metrů široké, jeho hloubka je od 5 cm do 60 centimetrů a kapacita je až 1080 dětí.

Další částí je bazén pro neplavce, který má podobu mírné říční zátoky, s délkou 135 metrů a průměrnou šířkou 17 metrů. Hloubka této části se postupně svažuje od 100 centimetrů do 170 centimetrů. Kapacitně je tento úsek schopen pojmout 787 osob.

Poslední část - plavecký bazén - je určena až 475 plavcům, kteří ocení především délku bazénu, která je 135 metrů, s šířkou 17 metrů. Hloubka je zde od 170 cm do 210 cm. Všechny bazény jsou zásobovány z nově modernizované úpravny vody, která je součástí areálu.
Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz