Keith Richards

Datum narození: 18.12.1943 / Místo narození: Dartford, Kent, Anglie, Velká Británie

Už delší dobu se tento legendární kytarista, který je spojován hlavně se slavnou kapelou Rolling Stones, věnuje řadě vlastních projektů. Rád si na pódiu zahraje s přáteli z mládí, jako je třeba Chuck Berry, který ho ostatně od počátku hodně ovlivnil. Z dalších slavných jmen ho formovali ještě Billie Holiday, Louis Armstrong či Duke Ellington. O hudbu se Keith Richards začal zajímat pod vlivem svého dědečka, který s jazzovým bigbandem procestoval celou Británii, a svou první kytaru dostal od matky. V letech 1962 až 1978 používal kratší verzi příjmení Richard. Kromě toho, že hrál na kytaru, produkoval skladby Arethy Franklin, Petera Toshe nebo Ziggy Marleyho a Feargala Sharkeyho. Doufejme, že Keith ve své podobě předpisově zchátralého rockera, vydrží další léta v dobré muzikantské formě. V roce 2013 oslavil své 70. narozeniny.

Keith Richards je britský kytarista a skladatel kapely The Rolling Stones. Richards také spolupracoval s umělci jako Max Romeo, Hubert Sumlin, Les Paul, Tom Waits, Bono a The Edge z U2, Nona Hendryx, Jimi Hendrix , John Phillips a Aretha Franklin.

Kdysi používal jméno Keith Richard, neboť Andrew Loog Oldham, první manažer The Rolling Stones, odstranil „s“ z jeho příjmení, aby více připomínalo Cliffa Richarda. Richards později začal „s“ opět používat. Keith Richards je někdy označován jako „The Human Riff“, nebo „Keef Riffhard“.

Podle všech přírodních zákonů tenhle člověk už měl být dávno mrtvý. Sjížděl se vším včetně prášků na menstruaci, nosem si prohnal i popel svého zesnulého otce a dodnes prý vypije denně alespoň jednu láhev vodky.

Možná nejslavnější kytarový riff v dějinách rokenrolu Richards složil, když si večer zbořený nahrával nápady na magneťák. "Ráno jsem si to pustil a nevěřil vlastním uším! Bylo tam 30 vteřin Satisfaction a půl hodiny chrápání."

(zdroj - CSFD.cz, autor - Robert "Pradlík" Pradl)
Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz