Muzeum Lega

Národní, 110 00, Praha 1, Tel.: +420 775 446 677, praha@muzeumlega.cz
Praha 1/Muzea / Galerie - Praha 1
V Pražském muzeu Lega můžete vidět: Mozaika Pražského hradu - monumentální obraz pouze z Lego kostek složený 25 000 dílků

Národní muzeum - 2 metry široký model je sestaven z více než 100 000 kostiček

Karlův most - pětimetrový model oživuje přes 1000 figurek

Děti zde naleznou dětský koutek.

Pražské muzeum je co do rozlohy a počtu vystavených exponátů největší nejen v ČR, ale i na světě. Specializuje se na historii této oblíbené stavebnice, která se pyšní titulem hračka století. Na ploše 340 m2 uvidíte přes 2500 unikátních modelů rozdělených do 20 tematických expozic. Na jejich stavbu bylo použito přes 1 000 000 kostiček.

Udělejte si výlet do doby, kdy moři vládli piráti, přeneste se do éry rytířských soubojů, nebo do věku, kdy nebe křižují vesmírné lodě Star Wars i obávaná Hvězda smrti, a popřejte Mistru Jodovi, ať ho provází síla. Navštivte magický svět Harryho Pottera, nebo se s nepřekonatelným hrdinou Indiana Jonesem vydejte za dobrodružstvím.

Fascinovat vás budou také jedinečné modely světoznámých památek, nechybí ani propracované mechanismy LEGA Technik a modely moderních či starých lokomotiv a nejrůznějších dopravních prostředků.

Muzeum potěší všechny věkové kategorie. Zavzpomínejte sami nebo ukažte dětem, jak stavebnice vypadala, když jste si s ní hráli v jejich letech.

 Otvírací dnyČas
Celoročně Po-Ne 10-20
Prohlídka muzea 50 - 470 Kč

Fotografie a videa


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz