Muzeum Karlovy Vary - Expoziční dům

Nová louka, 360 01, Karlovy Vary, Tel.: +420 353 224 433, sekretariat@kvmuz.cz
Karlovy Vary/Muzea / Galerie - Karlovy Vary
Muzeum Karlovy Vary plní informačně kulturní funkci na poli muzejnictví a mimo to spravuje další své pobočky v Karlovarském kraji se specializovanými expozicemi v Jáchymově, NejdkuŽluticích a Horní Blatné.

Můžete se zde seznámit s nejstaršími muzejními sbírkami, kterými se staly kolekce lázeňských koflíků a karlovarských hornin.
Od roku 1876, soukromá sbírka Antona Pitroffa, byla podle jeho přání začleněna do městského muzea. Byl to nadšený sběratel předmětů a kuriozit všeho druhu.

Četnými dary obohatil muzejní sbírky také karlovarský národopisec Josef Hofmann (1858-1943). O úspěšný rozvoj muzea do druhé světové války se zasloužili jeho ředitelé dr. Karl Ludwig (1868-1931, archivář a dr. Viktor Karell (1898-1979, profesor obchodní akademie a správcie Josef Knett a Anton Rudolf.

Stálá expozice karlovarského muzea

Expozice prezentuje živou a neživou přírodu s poukazem na ekologii, archeologické nálezy, vývoj osídlení kraje, počátky měst a hornické činnosti v regionu, cenné středověké a barokní plastiky, historii a rozvoj lázeňského města od 15. století po dnešek, slavné karlovarské lékaře i návštěvníky, karlovarská řemesla, umělecko-historické sbírky a produkci karlovarských porcelánek a sklárny Moser.

Možnost průvodce: ano
Nutné výklad objednat: ano
Popisky v jiném jazyce: Aj, Nj, Rj
Poslední návštěva: 16:00 hod.
Doba prohlídky: 60 min.
Suvenýry: ne
Občerstvení: ne
Bezbariérový přístup: ano / ne
Šatna: ne
WC: ano

MUZEUM je ZAVŘENO z důvodu rekonstrukce.
Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz