Felicity Jones

Datum narození: 17.10.1983 / Místo narození: Birmingham, West Midlands, Anglie, Velká Británie

Anglická herečka Felicity Jones se narodila dne 17. října 1983 v Birminghamu. K herectví byla vedena svým otcem, a poté i strýcem, převážně televizním hercem. Vystudovala angličtinu na Oxfordu a v současné době žije v přítelem v Londýnské čtvrti Bethnal Green.

Anglická herečka Felicity Jones se narodila dne 17. října 1983 v Birminghamu. K herectví byla vedena svým otcem, a poté i strýcem, převážně televizním hercem. Vystudovala angličtinu na Oxfordu a v současné době žije v přítelem v Londýnské čtvrti Bethnal Green.

I když její první rolí byl televizní film TREASURE SEEKERS, diváků je známám hlavně díky první sérii seriálu ČARODĚJNICE ŠKOLOU POVINNÉ, kde si zahrála Ethel Svatouškovou, premiantní studentku kouzelnické školy, která si ráda svou popularitu dokazovala způsobováním problémů méně protežovaným studentkám. Ve druhé s třetí sérii byla nahrazena Katie Allen, ale do role Ethel se vrátila o několik let později v seriálu navazujícím na Čarodějnice, WEIRDSISTER COLLEGE. Tou dobou jí bylo pouze 17 let a během natáčení studovala se soukromým učitelem na své A levels (obdoba naší maturity). Před nástupem na vysokou školu si dala rok pauzu, během které se objevila v seriálu televize BBC SERVANTS. Felicity poté vystudovala angličtinu ve Wadham College v Oxfordu a hrála v několika školních divadelních hrách.

V roce 2007 získala titulní roli Catherine Morlandové v televizní adaptaci románu Jane Austenoví OPATSTVÍ NORTHANGER, kde si zahrála s vycházející hvězdou Carey Mulligan a irským hercem Liamem Cunninghamen, a poprvé se objevila na skutečných divaldelních prknech ve hře That Face v Royal Court Theatre v Londýně. Rok 2008 přinesl pro Felicity obsazení do dílu známého britského seriálu PÁN ČASU a objevila se ve filmech NÁVRAT NA BRIDESHED a TEMNÉ VZPOMÍNKY. Ztvárnila také další divaldení roli v Londýně ve hře The Chalk Garden, za kterou byla nominována jako nejlepší nováček v Evening Standard Theatre Awards za rok 2008. Za zmínku stojí i film CHÉRI, romantické drama z období před první světovou válkou, kde sice její postava téměř nepromluvila, ale Felicityin herecký výkon to nijak neochudilo.

Její popularita postupně roste a Felicity začíná být obsazována do větších rolí a filmů. V roce 2010 to je hořká komedie CEMETERY JUNCTION, napsaná a natočená známými britskými tvůrci Ricky Gervaisem a Stephen Merchantem, a filmová adaptace THE TEMPEST. V lednu 2011 získala speciální cenu poroty na Sundance Film Festival za roli Anny ve filmu LIKE CRAZY. V první polovině roku 2011 ji budeme moci vidět v komedii CHALET GIRL. V létě se oět objeví na prknech londýnského divadla v Schillerově hře Luise Miller.

(Zdroj: csfd.cz - Romana "Sammya" Svítková)
Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz