Armin van Buuren

Datum narození: 25.12.1976 / Místo narození: Leiden, Nizozemsko

Díky Arminu van Buurenovi je Holandsko považováno za centrum světové trance hudební scény. Jeho otec i bratr hráli na kytaru, mladý Armin od 12 let nejraději experimentoval s počítačem a mixoval hudbu s efekty a zvuky. Za své vzory považuje například Jeana Michela Jarre či Holanďana Bena Liebranda. Jako jediný světový DJ podstoupil asi 500 měření částí obličeje a byly mu pořízeny stovky detailních fotografií, aby měl dvojníka v muzeu voskových figurín Madame Tussaud v Amsterodamu. V roce 2014 vydal 11. díl kompilace "A State Of Trance", která je pojmenovaná podle jeho pravidelné rádiové show.

Armin Van Buuren se narodil 25. prosince 1976 v holandském městě Leiden. Střední školu ukončil roku 1996 a nastoupil na studia práv, kde se však více zajímal o taneční hudbu. Začal jako DJ místního klubu Nexus, kde se rozhodl opustit studia a věnovat se hudbě. Díky tomuto rozhodnutí se během následujících let stal Armin Van Buuren světově nejznámější postavou na poli taneční hudby v žánru trance. Dne 18. prosince 2009 se po devítileté známosti oženil se svojí dosavadní přítelkyní Erikou Van Thiel.

Armin Van Buuren začal jako DJ a na tomto poli působí do dnešních dob. Během letních prázdnin 1997 začal v klubu Nexus vystupovat až 4x týdně. V roce 1999 se setkal s performerem Davidem Lewisem, který ho uvedl na mezinárodní taneční scénu v Anglii a USA. I přes tvrdou konkurenci jeho věhlas rostl. V roce 2001 získal 27. místo v anketě "Top 100" časopisu DJ Mag. Ten rok hrál ve více než 25ti zemích světa. V roce 2002 se stal rezidentním DJem klubu Glow ve Washingtonu D.C. Během letních sezon působí až do dnešní doby v klubu Amnesia na Ibize. Zde získal 29. září 2008 ocenění "Best Trance DJ" a to v konkurenci jmen jako Tiesto, Ferry Corsten či Paul Van Dyk. Poprvé v roce 2007 a po té i v letech 2008 a 2009 zvítězil v anketě "Top 100" magazinu DJ Mag.

Armin Van Buuren je znám i jako producent. Od roku 1995 začal ve svém studiu produkovat vlastní nahrávky. První úspěch se dostavil ve věku 19 let s vydáním singlu "Blue Fear" na labelu Cyber Records. Na stejném labelu vydal v roce 1999 svoji první kompilaci s názvem COMMUNICATION, která se stala hitem. Dohromady s organizací United Recording založil v roce 1999 label ARMIND. Na scéně působil i pod jinými jmény, jako Rising Star, Gimmick, Alibi a jiné. Jeho nejznámější projekt nese název Gaia s pilotním singlem "4 Elements". Singl "Gaia - Tuvan" zvítězil v roce 2009 v posluchačské anketě o nejlepší trance nahrávku.

Roku 2001 začal Armin s vysíláním radiové show "A STATE OF TRANCE", kterou si fanoušci užívají již vice než 9 let. Jednotlivé episody týdně poslouchá přes 10 milionů lidí po celém světě. Show je považována za vstupenku mezi nejuznávanější DJs a producenty. Letos oslavilo v rámci živého vysílání jubilejní epizodu 450 více než 65 milionů lidí. Show, vysílaná do celého světa, trvala 5 nocí postupně v Torontu, New Yorku, Bratislavě a Wroclawi. V roce 2003 zakládá s Maykelem Pironen and Davidem Lewisem label ARMADA MUSIC, který vyhrál v létě 2009 ocenění IDMA (International Dance Music Awards) za nejlepší taneční label světa. Roku 2010, konkrétně 3. března, dostal Armin Van Buuren státní vyznamenání GOLDEN HARP za jeho hudební přínos pro Holandsko. V letech 2005 - 2008 uspořádal řadu vlastních koncertů s názvem ARMIN ONLY. Vrchol této tour zažilo Los Angeles kde se 31. 12. 2008 přišlo na Armina podívat 35 000 lidí. To je považováno za nejvyšší počet fanoušků, které přilákal jediný DJ.

I přes jeho slávu je tento usměvavý Holanďan stále v úzkém kontaktu s fanoušky. Denně pročítá emaily, připojuje se během vysílání na svůj chat a v rámci možností s fanoušky diskutuje a reaguje na jejich názory či požadavky. Neodmítá fotografování, když je požádán a ve své show dává možnost vystoupit dosud neznámým DJs a tak jim pomoci v jejich kariéře. I přes obrovskou vytíženost se rád vrací do rodného města kde nejraději odpočívá při jízdě na kole. Jeho hlavní součástí života je a vždy bude muzika.

(zdroj - csfd.cz, autor - Artur "Modano008" Neruda)
Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz