Alyssa Milano

Datum narození: 19.12.1972 / Místo narození: Brooklyn, New York, USA

Krátce po první dětské roli ztvárnila Alyssa Milano dvanáctiletou dcerku z tzv. dobré rodiny ve filmu o přátelství, sociálních rozdílech a dospívání Old Enough z roku 1984. O tři roky později si zahrála dceru dědice rodového majetku ve filmu Strašidlo Cantervillské, anglicky The Canterville Ghost.Počátkem 90. let se Alyssa, druhým jménem Jayne, málem stala popovou zpěvačkou. Vydala několik alb, které sklidily úspěch v Evropě i Japonsku. Poté se však vrátila k hraní. Zahrála si v dobrodružných filmech, erotických thrillerech, sci-fi a později se pustila naplno do práce v televizních seriálech. Nejvíce se proslavila seriálem Čarodějky.

Americká herečka a zpěvačka se narodila ve znamení Střelce, americké módní návrhářce Lin a italskému hudebníkovi Tomovi. Má bratra Coryho. Poprvé hrála už v 8 osmi letech v muzikálu „Annie“ na Broadway. Po velkém úspěchu dostala role v dalších divadelních představeních (např. Adele v muzikálové verzi Jayne Eyre).

Ve filmu se poprvé objevila ve snímku OLD ENOUGH (1984). Jelikož moc toužila dostat se do televize, tak aniž by četla scénář, šla zkusit konkurz na roli Samanthy Micelli v sitcomu „WHO´S THE BOSS?“. Roli získala a tím v podstatě odstartovala svou kariéru. Do Los Angeles se kvůli ní přestěhoval i zbytek rodiny.

Rok na to přišla role ve filmu KOMANDO (1985), kde hrála po boku (tedy dceru) Arnolda Schwarzeneggera. Režiséři až do dneška těží spíše z jejího atraktivního zevnějšku než z hereckého talentu, čemuž odpovídají i její dosavadní filmy, většinou s lehce erotickým nádechem – V SÍTI UPÍRA (1994) či JEDOVATÝ BŘEČŤAN 2: LILY (1996).

Nicméně ve filmu MILENEC NEBO VRAH (1996) si zahrála po boku Marka Wahlbergera a Reese Witherspoon a v roce 1997 se objevila v úspěšně komedii LÁSKA NA DRUHÝ DOTEK.
U nás ji známe především ze seriálů „MELROSE PLACE“ jako Jennifer Mancini a „ČARODĚJKY“ jako Phoebe Halliwell.

Alyssa je rozvedená, jejím exmanželem je zpěvák Cinjun Tate. Má ráda hokej, hraje na flétnu a na piano. Permanentně se drží v TOP stovce nejvíce sexy žen světa.

(zdroj - csfd.cz, autor - Iva "Ingrid" Jurová)
Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz