Alexis Bledel

Datum narození: 16.9.1981 / Místo narození: Houston, Texas, USA

Matka herečky Alexis Bledel, známé i z našich televizních obrazovek, Nanette se narodila v Mexiku a otec Martin v Argentině, jejím mateřským jazykem je tedy španělština. Na katolické střední škole si ji všiml modelingový agent Page Parkers a odstartoval její kariéru. Herečkou se Alexis stala hned po škole. Naši diváci ji znají jako Rory z podařeného seriálu Gilmorova děvčata a dále třeba z filmů Sin City, komediálního seriálu stanice FOX Us And Them nebo z příběhu dvou sexy vražedkyň Violet & Daisy.

Alexis Bledel se narodila 16. září 1982 v Houstnu, v Texasu. Když jí bylo osm let, rodiče ji přihlásili do místního divadla, kde účinkovala v inscenacích Čaroděj ze země Oz, Naše město a Aladin. Později šla na Lutheránskou střední školu Svatého Marka. Jako 16 ti letá dostala přihlášku na konkurz do modelingové agentury pořádající místní promenádní show. Všimli si jí větší společnosti a tím odstartovala její skutečná kariéra.

Po maturitě na střední škole se zapsala na New Yorskou univerzitu, kterou první rok dokončila jako herečka. Přes svoji agenturu se seznámila se současným manažerem, který ji začal posílat na přehlídky po celé Americe, kde pracovala a uplatňovala svůj talent.

Alexiina velká pauza v kariéře modelky přišla, když se v N.Y. přihlásila do konkurzu na TV seriál Gilmorova děvčata. Režisér ji ihned vyslal do L.A. kde o ní s úsměvem na tváři říkají: „ Všichni jsme se do ní zamilovali, je úžasná.“ Nikdy nehrála v žádném seriálu, a tak pro ni role v seriálu byla současně experimentem, kterým chtěla mládeži ukázat život teenagera bez alkoholu a drog. Pilotní film k seriálu byl natočen v Torontu a první epizodu obyvatelé Ameriky mohli shlédnout už 5. října roku 2000.

Když zrovna Alexis nepracuje, ráda čte, fotografuje, poslouchá muziku, chodí do kina a tráví čas s rodinou.

(zdroj - csfd.cz, autor - Tereza "Terrnica" Skalová)




Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz