A. J. Cook

Datum narození: 22.7.1978 / Místo narození: Oshawa, Ontario, Kanada

A. J. Cook má modré oči, blod vlasy. Otec se jmenuje Michael a pracuje jako učitel. Matka Sandra pracuje jako psychiatrička. Má tři sourozence. Bratry Nathana a Paula a sestru Angie. A. J. vyrůstala v městečku Whitby v Ontariu. Ve čtyřech letech se začala věnovat jazzu a baletu. Po té co shlédla film Hříšný tanec, chtěla se stát herečkou.

A. J. Cook má modré oči, blod vlasy. Otec se jmenuje Michael a pracuje jako učitel. Matka Sandra pracuje jako psychiatrička. Má tři sourozence. Bratry Nathana a Paula a sestru Angie. A. J. vyrůstala v městečku Whitby v Ontariu. Ve čtyřech letech se začala věnovat jazzu a baletu. Po té co shlédla film Hříšný tanec, chtěla se stát herečkou. Je členkou Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů. Jako mormona (označení členů zmiňované církve) přijímá pouze role, které nejsou v rozporu s její vírou.

V roce 2001 se provdala za Nathana Andersona, kterého poznala už na Utah Valley State College (UVSC). Přestěhovali se spolu do Salt Like City v Utahu a později do L.A..

První rolí byla reklama na McDonald v roce 1997. Hostovala v televizním seriále Goosebumps, a objevila se ve dvou filmech In his Fathers Shoes a Elvis Meets Nixon. První velká role přišla v roce 1999, a to ve filmu The Virgin Suicides. Dále jsme ji mohli vidět ve filmu Nezvratný osud 2, nebo Šílenci na prknech. Ovšem nejznámější role je Jennifer Jereau v Myšlenkách zločince.

(Zdroj: csfd.CZ - Dagmar "Dandynes" Homolková)
Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz