Janohrad – II. prohlídkový okruh


Je nám to líto...

Omlouváme se, bohužel pro tuto akci
momentálně nenamáme žádné volné termíny.

Zobrazit jiné akce


Druhý prohlídkový okruh návštěvníky zavede na ochozy v 2. patře a do Maurského salonku. Návštěvníci se dostanou nad střechy hradu, kde je krásný výhled do krajiny a lednického parku. Maurský salonek, umístěný z interiérů nejvýše, je nazýván podle nábytku – maurský. Jedná se o unikátní kolekci, dekorovanou orientálními vzory. Z bezpečnostních důvodů je okruh otevřen jen v letních měsících a za příznivého počasí.


Podobná kolekce se nacházela i na Minaretu. Stejně tak mosazný lustr a lampa nesená velbloudy nám připomíná zálibu knížat Lichtenštejnů shromažďovat cizokrajné předměty. Obrazová výzdoba představuje pohledy na maurskou architekturu. Nejde však o akvarely, jak by se nám mohlo zdát, nýbrž o kolorované fotografie z cest. Zarámovány byly počátkem 20. století.

  Otvírací dny Čas Poslední prohlídka
Červenec Út - Ne 9:00 - 16:15 16:15
Srpen Út - Ne 9:00 - 16:15 16:15

Fotografie a videa

Janův hrad (Janohrad)

hrad-januv-hrad-3.jpg
Janův hrad byl vybudován u lovecké obory, na místě obtékaném ze tří stran řekou Dyjí. Sloužil jako lovecký zámeček - shromaždiště panstva před honem, místo konání posledních lečí. Po honech se zde konaly bohaté hostiny, na nichž se vyhlašoval Král honu. Objekt sloužil rovněž jako obydlí pro knížecího hajného. Janův hrad je součástí Lednicko-valtického areálu.
Mapa - Janův hrad (Janohrad)

Janův hrad, 691 45, Podivín

Telefon: +420 519 355 134
E-mail: janohrad@brno.npu.cz
Web: http://www.januv-hrad.cz

Více o místě konání


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz