Prohlídkový okruh III – hradní vězení, hladomorna, mučírna


Je nám to líto...

Omlouváme se, bohužel pro tuto akci
momentálně nenamáme žádné volné termíny.

Zobrazit jiné akce


Prohlídkový okruh naleznete v nejstarší dochované kamenné stavbě hradu Břitové věži z první poloviny 13. století. Jako obranná věž chránila svým břitem jediný přístup do tehdejšího dřevěného hradního opevnění. Původně byla věží obytnou (pro hradní posádku), v pozdějších dobách, kdy ztratila svůj význam (na přelomu 13. a 14. století) sloužila věž jako skladiště střelného prachu (říkalo se jí prašná).


Od roku 1679 bylo ve věži zřízeno hradní vězení s hladomornou. Bývali zde vězněni neposlušní poddaní a lapkové. Kromě hladomorny uvidíte vězeňské kobky a jednu z mála mučíren u nás, vybavenou replikami nástrojů, které si může návštěvník na vlastní kůži vyzkoušet.

  Otvírací dny Čas Doba prohlídky Poslední prohlídka
Červenec Út - Ne 9:00 - 18:00 30 minut 17:00
Srpen Út - Ne 9:00 - 18:00 30 minut 17:00

Fotografie a videa

Hrad Bítov

hrad-bitov-2.jpg
Tento hrad, tyčící se nad Vranovskou přehradou na jihu Moravy, byl v minulosti strategickým bodem obrany jižní části přemyslovského státu. První zmínky o něm se objevují v 11. století. Do 14. století si hrad zachoval raně gotickou podobu, rozsáhlá přestavba v 16. století jej proměnila v barokní opevněný zámek. Je výjimečný mimo jiné věží kapkovitého půdorysu, která měla lépe odolávat střelám.
Mapa - Hrad Bítov

671 10, Bítov

Telefon: +420 515 294 736
E-mail: bitov@brno.npu.cz
Web: http://www.hradbitov.cz/

Více o místě konání


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz