Fotosoutěž Krásy české zeměFotosoutěž Krásy české země - Kultura.cz

Jste-li nadšeným fotografem a zároveň rádi navštěvujete kulturní místa v České republice, doporučujeme Vám zbystřit! Kultura.cz spouští pro návštěvníky a fanoušky svoji první fotosoutěž, v níž je hlavní cenou kvalitní fotoaparát COOLPIX AW120 od společnosti Nikon. Veškeré potřebné informace naleznete níže.

Jak se zúčastnit?

  • Vložte na zeď Facebook stránky Kultura.cz 1–3 fotky kulturních míst v České republice.
  • Na fotce musí být vidět objekt, který spadá do některé z kategorií míst na webu Kultura.cz
  • Fotky musí obsahovat Vaše jméno, příjmení a označení, o jaké kulturní místo na fotce jde (přes funkci "Přidat umístění" nebo alespoň textovým popiskem k fotce).
  • Vaše fotky přesuneme do soutěžního fotoalba s názvem Fotosoutěž "Krásy české země".
  • Ostatní fanoušci a uživatelé pak hlasují dáním "To se mi libí" pro fotky, které považují za nejzdařilejší.

Kdo vyhrává?

  • Hlavní, druhou a třetí cenu vyhrávají 3 soutěžící, jejichž fotky obdržely nejvíce hlasů ("To se mi líbí") od ostatních uživatelů.
  • Speciální cenu získá soutěžní fotografie vybraná odbornou porotou Kultury.cz.

Ceny

Hlavní cena

Fotoaparát Nikon COOLPIX AW120 – odolný společník na cesty  

Fotoaparát Nikon COOLPIX AW120 – odolný společník na cesty

Fotoaparát, se kterým se můžete vydat na nejvyšší vrcholky hor i do mořských hlubin. Fotoaparát Nikon COOLPIX AW120 s 16 miliony pixelů je dostatečně odolný pro jakékoli venkovní dobrodružství, nabízí nástroje, které obohatí váš životní styl a sleduje nejmodernější technologické trendy.  

Je vodotěsný do 18 m, nárazuvzdorný při pádu z výšky až 2 m a odolný vůči mrazu do −10 °C. Se zvýšenou odolností souvisí také tzv. akční ovládání umožňující ovládat fotoaparát např. i v rukavicích. Díky vestavěnému modulu GPS, GLONASS, mapám světa a kompasu také dokáže určit vaši polohu a je tedy ideální ke sledování vaší cesty. Díky integrovanému připojení Wi-Fi můžete pořízené snímky přenášet rovnou do vašeho chytrého zařízení. Tento fotoaparát vám rovněž umožní zaznamenávat videosekvence v rozlišení Full HD. Extrémně širokoúhlý 24mm objektiv f/2,8 s 5× optickým zoomem se vyznačuje optimální světelností, což vám umožní zachytit krásy krajiny i za slabého světla či pořídit snímky pod vodou a do záběru se Vám také vejde větší scenérie, což většina uživatelů velmi ocení.  

Chceme pro naše uživatele jen to nejlepší! Společnost Nikon je světovou špičkou ve svém oboru a jsme přesvědčeni, že její produkty jsou toho důkazem.

2. cena

Exkluzivní porcelánový set Simona od nejstarší české porcelánové manufaktury HAAS&CZJZEK

Exkluzivní porcelánový set Simona od nejstarší české porcelánové manufaktury HAAS&CZJZEK

S touto nádhernou sadou se stanete součástí historie i Vy. HAAS&CZJZEK 1. porcelánová manufaktura v Čechách byla založena roku 1792 a je tak nejstarší a historicky nejvýznamnější českou porcelánkou. Set Simona má jeden z nejžádanějších tvarů od tohoto výrobce a je také nejvíce ceněný. Dekor, který byl na této sadě vytvořen, se v budoucnu pravděpodobně již nikdy nebude používat, což přidává této sadě na jedinečnosti.

 

3. cena

Kávový porcelánový set Uno od nejstarší české porcelánové manufaktury HAAS&CZJZEK

Kávový porcelánový set Uno od nejstarší české porcelánové manufaktury HAAS&CZJZEK manufaktury HAAS&CZJZEK

S tímto krásným kávovým setem v retro stylu si každý šálek kávy opravdu vychutnáte, a navíc si můžete nostalgicky zavzpomínat, z jakých hrníčků jste pili, když jste byli ještě děti. Tento set pochází z dílny společnosti HAAS&CZJZEK 1. porcelánová manufaktura v Čechách, která je zárukou prvotřídní kvality, a která důsledně dbá na proces výroby. Věříme, že si s tímto setem svoje chvíle klidu a odpočinku opravdu užijete.

Cena poroty

2 x lístek na muzikál Horečka sobotní noci

Legendární, dnes již kultovní film Horečka sobotní noci, který se stal fenoménem a nastartoval éru hudebních filmů a disca jako životního stylu, opět ožívá na scéně pražského divadla Kalich. Muzikál Horečka sobotní noci je určitě nezapomenutelným zážitkem pro všechny fanoušky a Vy můžete být jedním ze šťastných, kteří tento skvělý počin uvidí a zažijí nezapomenutelnou atmosféru 70. let na vlastní kůži.

 

 

Partneři soutěže

Nikon - partner fotosoutěže Krásy české země

Japonská společnost Nikon patří k největším a k nejvíce ceněným výrobcům opto-elektroniky na světě. Za tuto pozici na trhu vděčí především své filozofii, která zní: „Jenom nejlepší produkt je dostatečně dobrý.“ Vysokou kvalitu výrobků Nikon, jejich odolnost a spolehlivost vyhledávají už léta profesionálové a také čím dál větší skupina amatérských fotografů z celého světa.

Nikon patří k nejstarším a nejzkušenějším výrobcům fotografické techniky na světě. Počátek vzniku společnosti se datuje do roku 1917, kdy se spojily tři malé optické firmy z Tokia a vytvořily novou společnost "Nippon Kogaku Kogyo“. Přeloženo do češtiny to znamená „Japonský výrobce optických skel z Tokia“, což dobře vystihovalo podnikatelské aktivity firmy v prvním období její existence, kdy vyráběla teleskopy, dalekohledy, mikroskopy a jiné drobné optické vybavení. O něco později se objevují i první fotografické objektivy značky Nikkor, jejichž výroba překročila v roce 2007 40 mil. kusů.

V roce 1946 padlo rozhodnutí o zahájení vývoje prototypu fotoaparátu Nikon. O dva roky později se dostává na japonský trh „Nikon I“ spolu se sestavou základních objektivů. Ukazuje se, že produkty Nikon se nejenom vyrovnají kvalitě evropských výrobků, ale často je i převyšují. Další modely fotoaparátů, označení Nikon M a Nikon S posilují pozici značky Nikon na trhu fotoaparátů nejvyšší kvality. V 50. letech se dostává fototechnika Nikon poprvé za hranice Japonska. V roce 1957 byl představen velmi důležitý model Nikon SP – byl to první fotoaparát určený pro profesionální fotografy. Jeho konstrukce obsahovala velký počet novátorských řešení, jako třeba duální hledáček, titanovou závěrku či možnost motorového pohonu posunu filmu. V době svého debutu to byl nejmodernější fotoaparát na světě a ještě nyní je Nikon SP považován za jeden z nejlepších fotoaparátů všech dob.

Už za dva roky na veletrhu IPEX v Chicagu představuje Nikon s pýchou svůj první model jednooké zrcadlovky, nyní již legendární Nikon F. I když v tu samou dobu i dvě konkurenční firmy začaly prodávat své zrcadlovky, byl Nikon F uznán za lepší, všestrannější a s lépe provedenou konstrukcí. Nikon F byl vyroben v rekordním počtu miliónu exemplářů a jeho spolehlivost ocenila i NASA, když jej v 60. a 70. letech zařadila do vybavení amerických kosmických lodí. Spolupráce s touto agenturou trvá díky vysoké kvalitě, technologiím a odolnosti produktů Nikon dodnes.

Nikon přišel za dobu své existence s celou řadou nových technologií a patentů, které posouvají techniku zpracování světla k dokonalosti a přináší uživatelům vysoký standard kvality a užitné hodnoty, spolu s jistotou zachycení těch nejemotivnějších situací v jejich životě.

Značka Nikon je legendou současnosti.

 

Nejstarší česká porcelánka Haas & Czjzek - partner fotosoutěže Krásy české země

Haas & Czjzek

Haas & Czjzek je českou firmou střední velikosti, která s využitím tradice, jména a tovární značky prvního výrobce porcelánu v Čechách rozvíjí výrobu původního karlovarského porcelánu.

Výrobky jsou vypalovány v moderních komorových pecích s významným podílem kvalifikované ruční práce, založené na zpracování převážně tuzemských surovin a optimalizaci prodejní činnosti k uspokojování potřeb zákazníka. V nabídce výrobků tradiční české značky Haas & Czjzek naleznete porcelánové jídelní soupravy, čajový či kávový servis, talířky, klasické jídelní talíře, ozdobné mísy či kuchyňský porcelán. Můžete vybírat z tradičních staročeských vzorů, z porcelánu moderního vzhledu nebo z ručně malovaných kusů.

Porcelánka v Horním Slavkově se může pochlubit výbavou s erbem pro anglickou královnu Alžbětu II., která byla objednána u příležitosti jejího stříbrného jubilea v roce 1977. Váza Louise Sophie byla roce 1995 dekorována motivy sv. Jana z Nepomuku a u příležitosti výročí jeho umučení byla věnována svatému otci ve Vatikánu. Paní Olga Havlová si osobně v roce 1994 vybrala servis, který je využíván v reprezentačních prostorách Pražského hradu.

Firma Haas & Czjzek je opět pod českým majitelem a své výrobky prodává pod tradiční značkou. Továrna se snaží posilovat svoje pozice na stávajících trzích a usiluje o získání dalších trhů v Evropě, Asii či Americe.

Výherci

1.cena
1060 likes - Autor: Saláková Hana - Hrad Bezděz, kemp Poslův Mlýn- Doksy

2.cena
724 likes - Autor: Michaela Pavlícková  - Pražský hrad

3.cena
672 likes - Autor: Zdenka Janásková - Přehrada - Les Království

Cena poroty Kultura.cz
Martin Levinger - Chrám Svatého Víta

Výhercům srdečně gratulujeme!

 

Detailní podmínky soutěže


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz