Městské divadlo Železný Brod

3. května, 468 22, Železný Brod, Tel.: +420 484 353 333, info@zelbrod.cz
Železný Brod/Divadla - Železný Brod
Městské divadlo Železný Brod

divadlo-3.jpg
Městské divadlo se nachází v budově radnice v Železném Brodě a bylo vybudováno v roce 1890. Divadlo má široký záběr, od přestavení pro děti a mládež přes představení profesionálních, ale i amatérských divadel a koncertů (především díky spolupráci se zdejší Základní uměleckou školou). Prostory městského divadla využívají zdejší ochotnické soubory, DS Tyl Železný Brod i Studio Hamlet. Kapacita divadla je 320 míst.
Mapa - Městské divadlo Železný Brod

3. května, 468 22, Železný Brod

Telefon: +420 484 353 333
E-mail: info@zelbrod.cz
Web: www.zeleznybrod.cz/cz/turista/kam-za-kulturou/mestske-divadlo


Městské divadlo v Železném Brodě pracuje s dlouhodobou vizí, jejímž cílem je průběžné přibližování divácké obci města a jeho okolí co nejúplnějšího a nejkvalitnějšího obrazu českého divadelního dění.

Divadlo bylo vybudováno spolu se stavbou nové radnice v roce 1890. O dva roky později jeviště slavnostně otevřel Divadelní ochotnický spolek Tyl ze Železného Brodu hrou "Probuzenci". 

Oponu pro městské divadlo namaloval malíř Vlastimil Rada společně s Václavem Rabasem. Rekonstruovaná opona se nyní nachází v městské galerii, současná opona (rok 1980) je z rukou sochaře Miroslava Hrachy.

Divadlo využívají jak zájezdové scény, tak ochotnický spolek DS Tyl Železný Brod, o.s. Provozování a správa divadla, stejně jako spolupráce s divadelním ochotnickým spolkem DS Tyl spadá do kompetence Informačního a kulturního střediska Železný Brod.

V průběhu let prošlo divadlo řadou přestaveb a rekonstrukcí, z nichž největší byla provedena v roce 1996.


Fotografie a videa


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz