Tylův dům

Vrchlického, 572 01, Polička, Tel.: +420 461 725 204, tyluvdum@tyluvdum.cz
Polička/Divadla - Polička
Tylův dům

tyluv-dum-1.jpg
Divadelní klub v multifunkčním Tylově domě pořádá nejen divadelní představení a festivaly, ale i klubové pořady, 3D a 2D projekce filmů, koncerty atd. Kromě vlastních inscenací nabízí zdejší scéna pronájem klubu hostujícím souborům i na privátní akce. K dispozici tu je kvalitní zvuková aparatura i se zvukařem a dataprojektor pro vlastní projekce. Samozřejmostí je bezbariérové WC a bezplatná WiFi síť.
Mapa - Tylův dům

Vrchlického, 572 01, Polička

Telefon: +420 461 725 204
E-mail: tyluvdum@tyluvdum.cz
Web: http://www.tyluvdum.cz/


Divadelní klub pořádá inscenace domácích i zahraničních autorů, známých i neznámých, komedie i truchlohry, taneční divadlo a kino, to vše na vás čeká v Tylově domě v Poličce. Architektonicky zajímavý Tylův dům byl postaven jako divadelní budova ochotnického spolku v Poličce. Stavba vznikla podle návrhu pražských architektů ing. Antonína Mendla a ing. Václava Šantrůčka a byla slavnostně otevřena 18. srpna 1929.

Po druhé světové válce divadlo chátralo až do roku 1962, kdy přešlo pod správu Adamovských strojíren pod názvem Jednotný klub pracujících. Důkladnou rekonstrukcí pak budova prošla roku 1978. Po další modernizaci na přelomu tisíciletí se Tylův dům vrátil k původnímu názvu a organizačně se osamostatnil v roce 2005.

Členové souboru:

  • Alena Báčová, ředitel
  • Iva Kučerová, dramaturg
  • Marie Hrstková, kulturní pracovník – vzdělávací středisko
  • Ilona Teplá, ekonom organizace

 


Fotografie a videa


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz