Městské divadlo Nový Bor

B. Egermanna, 473 01, Nový Bor, Tel.: +420 487 725 539, divadlo@kulturanb.cz
Nový Bor/Divadla - Nový Bor
Městské divadlo Nový Bor

divadlo-novy-bor.jpg
Divadlo, které určitě upoutá svou bohatou historií, kterou si můžete přečíst na webových stránkách divadla. Na jevišti tamního divadla se mimo jiné vystřídali umělci jako například Neckář a Vondráčková. Jestliže jste milovníkem divadla určitě stojí zato navštívit divadlo v Novém Boře.
Mapa - Městské divadlo Nový Bor

B. Egermanna, 473 01, Nový Bor

Telefon: +420 487 725 539
E-mail: divadlo@kulturanb.cz
Web: http://www.kulturanb.cz/divadlo/


Na scéně Městského divadla Nový Bor se během posledních šedesáti let uskutečnila vystoupení většiny našich významných scén počínaje již 27.října 1945 Prodanou nevěstou v provedení operního souboru Národního divadla.

Své stálé zázemí zde našlo i světoznámé Smetanovo kvarteto a v rámci Novoborských hudebních střed i většina našich orchestrálních i komorních těles spolu se špičkovými  výkonnými umělci a sólisty.

Do Nového Boru přijížděla se svými novinkami i významná česká profesionální divadla a probíhala se tu i premiérová představení zdejších i přespolních  ochotnických souborů. Dodnes se zde koná každoroční přehlídka souborů zaměřených na práci s nejmladšími diváky - Dospělí dětem.

Svůj vstup do koncertního života tu absolvovaly významné soubory jako Linha Singers nebo Srncovo imaginární divadlo a své premiéry tu zažívaly i mnohé  činoherní soubory spolu s dalšími umělci z pestré oblasti zábavných žánrů.

Novoborské divadlo  se stalo již mnohokrát i dostaveníčkem vrcholných souborů populární hudby a vyhledávaným místem přípravy řady zpěváků, například Václava Neckáře, Heleny Vondráčkové i dalších, kteří tu nacvičovali své nové zájezdové pořady.

Osmdesát let této budovy, původně arnultovického divadla, i její scény představuje vcelku nepřetržitý tok kultury, který blahodárně obohacoval a doufejme, že bude i napříště napájet  novoborské uměnímilovné obyvatelstvo tou živou vodou, která se skrývá pod dvěma slovy – jevištní umění.

 


Fotografie a videa


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz