Sál Břetislava Bakaly

Žerotínovo náměstí, 602 00, Brno-Veveří, Tel.: +420 542 427 111, bbakaly@ticbrno.cz
Brno-Veveří/Divadla - Brno-Veveří
Sál Břetislava Bakaly

sal-bretislava-bakaly-3-1.jpg
Sál Břetislava Bakaly má kapacitu 300 míst k sezení a nabízí příležitost pro konání filmových projekcí, přednášek, koncertů nebo divadelních a tanečních vystoupení. Najdete ho v Brně na Žerotínově náměstí. Jeho prostory si lze i pronajmout, k dispozici je tu i přísálí.
Mapa - Sál Břetislava Bakaly

Žerotínovo náměstí, 602 00, Brno-Veveří

Telefon: +420 542 427 111
E-mail: bbakaly@ticbrno.cz
Web: Nevyplněno


Vedle divadla pro dospělé, zde vystupují i divadelní soubory pro děti a mládež. Například na Vánoce připravuje produkce sálu program zaměřený na dětského diváka. Prostory však slouží například i jako místo konání konferencí. Jeho 300 pohodlných polstrovaných sedaček nabízí umocnění zážitku z jakékoliv kulturní akce. Kromě toho je možné pronajmout i malý sál.

Sál se nachází na místě, kde dříve stávalo brněnské divadlo na Veveří. To bývalo první stálou scénou brněnského Národního divadla. V 70. letech 20. století však došlo ke stavebním změnám a původní budova byla významně přebudována. Sál B. Bakaly se posléze stal útočištěm Městského výboru KSČ, který zde až do revoluce v roce 1989 schůzoval. Ve foyer sálu vznikla kavárna.


Fotografie a videa


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz