RockOpera Praha

Komunardů, 170 00, Praha 7, Tel.: +420 737 283 495, info@RockOpera.cz
Praha 7/Divadla - Praha 7
RockOpera Praha

rockopera-praha-3.jpg
RockOpera Praha je v České republice zcela ojedinělý projekt. Můžete zde zhlédnout například rockově zpracovanou Antigonu či Romea a Julii. Soubor sídlí v areálu Pražské tržnice v Holešovicích.
Mapa - RockOpera Praha

Komunardů, 170 00, Praha 7

Telefon: +420 737 283 495
E-mail: info@RockOpera.cz
Web: http://www.rockopera.cz


RockOpera Praha v sobě kombinuje prvky rockové hudby a opery, jak již název napovídá. V divadle vystupují špičky české rockové scény, zmínit lze například Kamila Střihavku. Za bicími sedí mladinký, ale velice našlapaný Eduard Štěpánek z kapely Dymytry. V roce 2013 mělo toto divadlo na repertoáru rockovou Antigonu, Romea a Julii, 7 proti Thébám a nové zpracování Oidipa. Autorem hudby je Milan Steigerwald, který je zároveň zřizovatelem uměleckého souboru RockOpery. Libreta píše Pavla Forest

V prostorách divadla v Pražské tržnici hraje tento soubor již od roku 2009. Půlkruhové hlediště nabízí celkem 768 míst k sezení a jeho scéna je výjimečná tím, že diváci jsou prakticky součástí děje, bariéra mezi hledištěm a jevištěm je totiž definovaná jen velice úzkým prostorem. Příjemné a dobře osvětlené foyer nabízí návštěvníkům možnost občerstvení před i po představení. Divadlo je dobře přístupné přímo od hlavní brány Holešovického výstaviště. Kromě představení souboru RockOpery se zde například natáčí pořad Partička.

  • Romeo & Julie
  • Oidipus Tyranus
  • 7 proti Thébám
  • Antigona

Fotografie a videa


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz