Městské divadlo Kolín

Smetanova, 280 02, Kolín, Tel.: +420 321 727 719, obchod@divadlokolin.cz
Kolín/Divadla - Kolín
Městské divadlo Kolín

kolin1.jpg
Kolínské divadlo je městskou divadelní scénou s dlouholetou historií. Ačkoliv budova byla postavena teprve ve 30. letech minulého století, ochotnické spolky bavily kolínské měšťanstvo již od 18. století. Dnes je divadlo moderní scénou. Jeho program je určen především pro milovníky komedií, dramaturgie se však nevyhýbá ani vážnějším kusům. Divadlo nemá svůj vlastní soubor, na jeho jevišti hostují soubory z Prahy i jiných měst.
Mapa - Městské divadlo Kolín

Smetanova, 280 02, Kolín

Telefon: +420 321 727 719
E-mail: obchod@divadlokolin.cz
Web: http://www.divadlokolin.cz/


Městké divadlo má i svoji malou scénu - divadelní klub SCAPINO.

 

Prostory divadla:

- hlavní scéna

- malá scéna divadelního klubu Scapino

- aréna jeviště s volným zasedavím pořádkem a vstupem z boku budovy divadla

 

Cílem divadla je představit místním divákům to nejzajímavější ze současného českého divadla, a to v co možná nejširší žánrové skladbě.

Od roku 1993, kdy začala fungovat stagiona, vystupovaly před kolínským publikem desítky českých divadel a interpretů v hrách klasických, postmoderních, alternativních i studiových, v činohře, opeře, muzikálu, baletu nebo černém divadle. Celková činnost je samozřejmě daleko širší. MDK je spolupořadatelem mezinárodního festivalu neverbálního divadla Kašparův kolínský memoriál a aktivním spolupořadatelem národní přehlídky pantomimy a pohybovíého divadla Otevřeno.

Během postupující doby probíhaly různé rekonstrukční práce a úpravy interiéru. K nejpodstatnějším patří celková rekonstrukce elektroinstalace, rekonstrukce jevištního tahového zařízení, výměna jevištní podlahy, modernizace elektroakustiky a scénického osvětlení. Zároveň se zmodernizovaly herecké šatny, v suterénu pod točnou byl zřízen menší hrací výstavní prosor, který bude v budoucnu propojen s divadelním klubem. Úpravy probíhají koncepčně a vždy s respektováním stavební povahy budovy, takže dílo arch. Freiwalda slouží svému původnímu poslání.


Fotografie a videa


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz