Zichovecký pivovar

Zichovec, 273 74, Zichovec, Tel.: +420 607 081 361, info@zichoveckypivovar.cz
Zichovec/Společnost - Zichovec
Ročně tu vyrobí kolem 1 500 hektolitrů všech druhů piva. Úřad průmyslového vlastnictví ČR zaregistroval pro světlou desítku název "Sokolík", světlá dvanáctka získala název "Krahulík". Černá třináctka se jmenuje "Moták“ podle dravého ptáka motáka pochopa s charakteristickým pomalým a kymácivým letem. Prémiové sváteční 15stupňové pivo nese název "Magor".

Zichovecký pivovar vyrábí:

10˚ Sokolík, 10 % extraktu původní mladiny
Světlé výčepní desetistupňové pivo vařeno s vyšší hořkostí, ale přece velice jemné. Hořkost pivu dodává žatecký chmel.

12˚ Krahulík, 12% extraktu původní mladiny
Klasický spodně kvašený dvanácti stupňový ležák plzeňského typu vařený jednormutovým způsobem. Chmelený je celosvětově známým Žateckým poloraným červeňákem a vařený z nejkvalitnějších moravských sladů. Příjemnou hořkostí nutí znovu k napití.

13˚ Moták, 13% extraktu původní mladiny
Tmavý třinácti stupňový speciál vařený ze tří druhů sladu. Zde z piva ucítíte dvojí hořkost. jednu z žateckých sladů a druhou ze speciálního barvícího sladu, kterou je cítit po kávě a po čokoládě.

15˚ Magor, 15 % extraktu původní mladiny
Polotmavé speciální patnácti stupňové pivo s plnou chutí, kterou dodává směs karamelového a českého sladu. Hořkost dává pivu směs dvou druhů žateckého chmele. Pivo je chmeleno na 4x. Polotmavé pivo vzniká již na varně při vaření a je v něm velký rozdíl oproti pivu řezanému.

Ročně tu vyrobí kolem 1500 hektolitrů všech druhů.

Fotografie a videa


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz