La Fabrika

Komunardů, 170 00, Praha 7, Tel.: +420 604 104 600, info@lafabrika.cz
Praha 7/Divadla - Praha 7
La Fabrika

la-fabrika-1-1.jpg
La Fabrika je továrnou – továrnou na kulturní zážitky. Exkluzivní interiér, který vznikl přestavbou slévárny a tovární haly bývalých Ringhofferových závodů v Praze, nabízí divadelní představení, koncerty nebo třeba filmové projekce v netradičním moderním prostoru.
Mapa - La Fabrika

Komunardů, 170 00, Praha 7

Telefon: +420 604 104 600
E-mail: info@lafabrika.cz
Web: http://www.lafabrika.cz


La Fabrika patří bezesporu k tomu nejlepšímu, na co lze v pražských Holešovicích narazit. Je multižánrovým prostorem, který byl jako jeden z mála vystavěn pouze ze soukromých finanční prostředků. Během tří let, kdy La Fabrika vznikala, se její umělecký život odehrával ještě v provizorních podmínkách – divadelníci i muzikanti bavili diváctvo ze zchátralé haly v její těsné blízkosti.

Soubor divadla je pestrý, hrají zde výrazné osobnosti české kulturní scény, mezi nimi například Tatiana Vilhelmová, Martha Issová nebo Rostislav Novák, Vojtěch Dyk či Jakub Prachař. Své entrée do uměleckého světa zde učinil například Cirk La Putyka nebo poloimprovizované představení s prozaickým názvem Kultovní představení.

Historie La Fabriky není dlouhá, protože spatřila světlo světa teprve v roce 2007. Rekonstrukce továrního prostoru v pražských Holešovicích trvaly necelé čtyři roky. Na místě dříve stávaly haly ČKD a Ringhofferových závodů. Stejné závody dodávaly vozy pro petřínskou lanovou dráhu, vyráběly například i tramvaje, které se proháněly po předválečné Praze.

Pražské Holešovice se začaly významně proměňovat po ničivých povodních v roce 2002. Právě tak se do Holešovic dostal nový světový fenomén – využívání industriálních hal a celků pro občanské, kulturní a jiné potřeby. Nutno podotkout, že divadlo La Fabrika bylo vybudováno pouze ze soukromých prostředků.

 

 


Fotografie a videa


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz